W 12. serii PGNiG Superligi Kobiet zanotowaliśmy dwunaste zwycięstwo! Tym razem pokonaliśmy w podwarszawskich Markach mistrza Ukrainy, Galiczankę Lwów 22:20 (12:9). Z kompletem zwycięstw zdecydowanie przewodzimy ligowej stawce.

Dla aktualnych mistrzyń Polski nie była to łatwa przeprawa, a można wręcz powiedzieć, że jedna z najtrudniejszym w obecnym sezonie. Zespół z Ukrainy postawił poprzeczkę bardzo wysoko, ale Miedziowe po raz kolejny pokazały charakter i zainkasowały dwunasty komplet punktów w dwunastym meczu obecnego sezonu.

Zaczęło się od szybkiego 3:0 dla gospodyń, ale od razu na boiskowe wydarzenia zareagowała Bożena Karkut. Wskazówki trener Zagłębia bardzo szybko przyniosły efekt, bo lubinianki najpierw doprowadziły do remisu, a później wyszły na prowadzenie. Od wyniku 5:6 prowadziły już tylko przyjezdne, ale przewaga Miedziowych nie była na tyle wyraźna, żeby można było kontrolować przebieg spotkania. Do przerwy Zagłębie prowadziło różnicą trzech bramek.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. W pierwszych minutach lepiej prezentowały się zawodniczki Galiczanki i tym samym zmniejszyły straty do Miedziowych. To jednak podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej cały czas były na prowadzeniu, które wynosiło około trzech trafień. Mistrzynie Polski odpierały ataki rywalek, dobrze radząc sobie także grając w osłabieniu. Po dobrym, pełnym walki meczu mistrzynie Polski wygrały z mistrzyniami Ukrainy różnicą dwóch bramek.

Galiczanka Lwów – MKS Zagłębie Lubin 20:22 (9:12)

Galiczanka

Poliak, Mykoliuk, Saltaniuk - Markevych 6, Konovalova 4, Poliak 3, Dmytryshyn 2, Melekestseva 1, Prokopiak 1, Kozak 1, Diachenko 1, Holinska 1, Tkach, Sorokina, Slobodian.

Zagłębie

Maliczkiewicz, Zima, Wąż – Matieli 5, Górna 4, Michalak 3, Bujnochova 3, Galińska 2, Drabik 2, Kochaniak-Sala 2, Milojević 1, Pankowska, Kocińska, Sustkova.

źródło: zaglebie.lubin.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

DODAJ KOMENTARZ (NIEZALOGOWANY)

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!
 

KOMENTARZE (0)