Do sobotniego spotkania piłkarki ręczne Zagłębia Lubin przystępują z pozycji liderek rozgrywek, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu w pojedynku korespondencyjnym z Montexem Lublin. Do Jarosława jadą zdobyć kolejne 3 punkty, które pozwolą na start do Świętej Wojny jako liderki rozgrywek.

Rok temu ekipa JKS-u Jarosław awansowała do PGNiG Superligi kobiet. Między Zagłębiem a gospodyniami jutrzejszego spotkania doszło do 3 spotkań. Dwa odbyły się w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało ekipę z Podkarpacia (33:26 i 33:25), a w delegacji podopieczne Bożeny Karkut przegrały 23:25. Jutrzejszy mecz to doskonała szansa na rehabilitacje zarówno za poprzednie spotkania wyjazdowe (nie licząc meczu w Chorzowie) jak i za tą ubiegłoroczną porażkę.

Tak jak wspomniałem, Zagłębie przystępuje do tego meczu z pozycji lidera. Natomiast ekipa z Jarosława aktualnie znajduje się na przedostatnim miejscu z 1 punktem na swoim koncie. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę, że gospodynie ostatni swój mecz rozegrały 27 września z Piotrcovią, gdzie zostały rozgromione 40:21. Powodem tej długiej przerwy były przypadki koronawirusa w ekipie naszych rywalek.

Ten mecz będzie testem dla obydwu ekip. Dla Zagłębia to będzie test siły i koncentracji, ponieważ będą musiały udowodnić zarówno siłę jaka drzemie w tej ekipie jak i koncentracje, by utrzymać impet i nie zaliczyć znów wpadki jak w Elblągu i Piotrkowie Trybunalskim.

W Jarosławiu natomiast zawodniczki będą chciały udowodnić, że ten pogrom z Piotrcovią to przypadek przy pracy, a przerwa przez wirusa pozwoliła na dobre przygotowanie kondycyjne do tego meczu.

My liczymy na pewne trzy punkty w tym spotkaniu. Za tydzień Święta Wojna i lepiej przystąpić do tego meczu jako liderki rozgrywek, a na meczu z Lublinem pokazać, że w tym sezonie walka o złoto to nie tylko górnolotne zapowiedzi, pomimo nawet tych wyżej wymienionych wpadek. Powodzenia!

Autor: Patryk Olszak