W niedzielne wczesne południe zawodniczki Zagłębia Lubin rozegrają swój jedyny wyjazdowy mecz w tym miesiącu. Walkę o kolejne trzy punkty stoczą w Koszalinie, gdzie rozegrają spotkanie z bardzo nierównymi Młynami Stoisław. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi tego spotkania.

Podopieczne Bożeny Karkut podchodzą do tego spotkania jako liderki PGNiG Superligi kobiet. Mają one dwa punkty przewagi nad KPR-em Kobierzyce i aż siedem nad Montexem Lublin. Nasze przeciwniczki zajmują aktualnie piąte miejsce, mając na swoim koncie 15 punktów. Obydwie drużyny spotkały się w tym sezonie już dwukrotnie. Obydwa spotkania wygrał nasz zespół. Pierwsza wygrana zdarzyła się we wrześniu w Gnieźnie, podczas zaległego finału Pucharu Polski, a później po zaciekłym spotkaniu, Miedziowe wygrały dwiema bramkami we własnej hali w 4 kolejce.

Młyny Stoisław Koszalin, to drużyna bardzo nierówna. Po znakomitym zwycięstwie w swojej hali nad Montexem, po walecznej postawie w meczu w Lubinie, potrafiły w ostatniej kolejce przegrać po karnych z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów, prowadząc w meczu nawet ośmioma trafieniami, czy przegrać z przedostatnim w tabeli Startem Elbląg w pierwszej serii gier. Zagłębie natomiast w tym roku w dwóch dotychczasowych spotkaniach, odniosło dwa pewne zwycięstwa. Pierw rozgromiło Montex 29:17, a tydzień temu ze Startem 29:23.

Koszalinianki w swojej hali czują się pewniej niż na wyjazdach, o czym świadczą np. wygrane z Lublinem. Zagłębie na wyjazdach straciło jedyne punkty w tym sezonie. Przegrane w karnych w Piotrkowie i Kobierzycach oraz strata punktu w Elblągu. Zapowiada to więc ciekawe spotkanie. W poprzednim sezonie w dwóch z trzech gier między tymi ekipami zakończyło się remisem i rzutami karnymi. Spotkanie w Koszalinie już o godzinie 13:15. Transmisja w TVP Sport.

Autor: Patryk Olszak