Piękny sezon Zagłębia dobiega końca. Nim jeszcze zagramy o Puchar Polski, czas na ostatnie ligowe granie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin wybiorą się na mecz do Lublina, by zmierzyć się z miejscowym Montexem. Zapraszam do zapowiedzi Świętej Wojny.

To spotkanie tylko z pozoru będzie formalnością. Dla Zagłębia najważniejsze będzie spotkanie za kilka dni, gdy podejmą również lublinianki, lecz tym razem w hali w Gnieźnie w ramach pucharu Polski. Jednakże to spotkanie będzie kluczowe w walce o srebrny medal, który toczy się pomiędzy Montexem a KPR Gminy Kobierzyce. Zagłębie może niejako pomóc ,,Kobierkom”, ponieważ zwycięstwo Zagłębia i chociaż punkt Kobierzyc da im wtedy pierwsze srebro w historii. Przy wygranych Montexu z Zagłębiem i KPR-u z Koszalinem, to wtedy srebro trafi na Lubelszczyznę, ponieważ mała tabela jest korzystniejsza dla lublinianek.

Teraz głównym pytaniem jest, czy Zagłębie odpuści ten mecz, by skupić się na pucharze Polski? Ciężko powiedzieć, ponieważ ambicje tego zespołu nie są małe. Na pewno Montex będzie bardzo zmotywowany, by słaby sezon zakończy miłym akcentem, ale nawet sama historia wie, że starcia w ramach Świętej Wojny między Zagłębiem a Montexem nie są luźne, nawet jeśli któryś z zespołów jest już spokojniejszy. Za Montexem również staną kibice, co będzie pierwszym starciem w tym sezonie między tymi zespołami, gdy kibice będą mogli dopingować swoje zespoły, a jak wiemy, kibice z Lublina nie należą do nazbyt kulturalnych względem Zagłębia, co może być motywacją dla naszych zawodniczek.

Nie należy zapominać o jeszcze jednej ważnej sprawie. Bez względu na wynik tego starcia, Zagłębie będzie świętować i to hucznie. W Lublinie odbędzie się oficjalna ceremonia wręczenia złotych medali mistrzostw Polski, a także Gladiatorów, podczas których zapewne nie jedna zawodniczka Zagłębia otrzyma nagrodę indywidualną. W ramach formalności warto wspomnieć o wynikach dotychczasowych starć między tymi zespołami w tym sezonie: w styczniu Zagłębie wygrało pewnie 29:17, miesiąc później rozbiło Montex 16:28 w hali Globus, prowadząc 3:16 do przerwy i nie tracąc bramki przez 21 minut, a w trzecim starciu, już po zmianie trenera w Lublinie, Montex postawił się w Lubinie, jednak przegrywając ostatecznie 28:25.

Starcie w ramach ostatniej kolejki PGNiG Superligi kobiet już w niedziele o godzinie 17:15 w hali Globus w Lublinie. Transmisje przeprowadzi stacja TVP Sport.