Przed nami ostatni mecz sezonu 2021/2022 PGNiG Superligi Kobiet. Na parkiecie hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie spotkają się świeżo upieczone medalistki mijających rozgrywek. Po spotkaniu nastąpi koronacja Mistrzyń Polski oraz ich najbliższych rywalek, KPR-u Gminy Kobierzyce, który stanie na najniższym stopniu podium. Wielki mecz w hali RCS w sobotę o godzinie 14:30.

Na jedną serię przed zakończeniem rozgrywek w PGNiG Superlidze Kobiet wszystko stało się jasne. Pewne zwycięstwo Miedziowych w Koszalinie z Młynami Stoisław zapewniło Miedziowym obronę mistrzowskiego tytuły, wywalczonego przed rokiem! Dla podopiecznych Bożeny Karkut to drugi z rzędu, a trzeci w historii złoty medal Mistrzostw Polski.

Zagłębie legitymuje się imponującą serią. Lubinianki w 27. meczach PGNiG Superligi Kobiet zanotowały aż 23 zwycięstwa! Miedziowe tylko cztery razy schodziły z parkietu pokonane, w tym dwa razy po rzutach karnych.

Naprzeciw mistrzyń Polski staną ustępujące wicemistrzynie, które po raz kolejny staną na podium, tym razem na jego najniższym stopniu. Walka o brąz pomiędzy KPR-em Gminy Kobierzyce a Eurobud JKS Jarosław była równie pasjonująca, jak walka o pierwsze miejsce ekip z Lubina i Lublina. W hali RCS KPR zawita jako zespół, który ma na swoim koncie osiem zwycięstw z rzędu, a ostatnia ligowa wygrana z bezpośrednim rywalem do podium zapewniła mu brązowy medal na finiszu rozgrywek.

Sobotni mecz nie będzie miał już wpływu na układ tabeli, jednak będzie miał znaczenie prestiżowe. Raz, że będą to derby, dwa że zawsze lepiej odbierać medale po zwycięstwie niż przegranej. W derbach Dolnego Śląska emocji i walki nigdy nie brakuje i nie inaczej będzie tym razem. Oba zespoły będą chciały zakończyć sezon zwycięstwem i... mieć psychologiczną przewagę przed ostatnim starciem, tym razem w finale PGNiG Pucharu Polski w Gnieźnie, gdzie ekipy z Lubina i Kobierzyc zagrają o kolejne trofeum.

Najpierw jednak ostatni akord w sezonie ligowym. Po meczu świętowanie, oficjalna koronacja Mistrzyń Polski i brązowych medalistek rozgrywek, a także wyróżnień indywidualnych, a tych w obu ekipach nie zabraknie.

Sobotnie spotkanie w hali RCS rozpocznie się o godzinie 14:30. Transmisja w TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz na sport.tvp.pl.

źródło: zaglebie.lubin.pl