Przed nami mecz 8. kolejki PGNiG Superligi Kobiet. A w niej podopieczne Bożeny Karkut zagrają z tegorocznym beniaminkiem, MKS-em PR URBIS Gniezno, które kilka dni temu sensacyjnie wygrały z Montexem Lublin.

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej są zdecydowanym liderem rozgrywek, a przyjdzie im zmierzyć się z przedostatnią ekipą ligi. Jeszcze do soboty beniaminek z Gniezna nie miał na swoim koncie jeszcze punktów. Nieoczekiwanie sytuacja zmieniła się po sobotnim starciu Urbisu z wiceliderem rozgrywek, MKS-em FunFloor Lublin. Chociaż najbliższe rywalki Miedziowych przegrywały już różnicą sześciu bramek, potrafiły odmienić losy spotkania, doprowadzając do remisu i rzutów karnych, w których okazały się lepsze od wyżej notowanych rywalek. Lubinianki w obecnym sezonie mają na swoim koncie komplet zwycięstw w siedmiu meczach. Ostatnio podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej pokonały KPR Ruch Chorzów różnicą ośmiu trafień – 28:20.

Spotkanie z zespołem z Gniezna będzie ostatnim meczem przed rozpoczęciem rywalizacji w 3. rundzie eliminacyjnej EHF Ligi Europejskiej. Już 4 grudnia o godzinie 17:00 Zagłębie w Hali Widowiskowo - Sportowej zagra z chorwacką Podravka Koprivnica.

MKS Zagłębie Lubin - MKS PR URBIS Gniezno

29.11.2022 r.