Połowa sezonu ligowego za nami. W 14. serii gier PGNiG Superligi Kobiet w hali w Lubinie zmierzyły się mistrzynie i wicemistrzynie Polski. Z tego starcia po raz drugi w tym sezonie zwycięsko wyszły nasze szczypiornistki, które tym razem pokonały KPR Gminy Kobierzyce 24:17. Zapraszamy do relacji z tego spotkania.

Początek meczu to była typowa wymiana ciosów, z tym, że nasze zawodniczki zdobywały bramki z gry, a kilka pierwszych bramek dla przyjezdnych miały miejsce z rzutów karnych. W piętnastej minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu lubinianki wyszły na dwubramkowe prowadzenie 7:5. Wtedy o swój pierwszy czas w tym meczu poprosiła trenerka rywalek Edyta Majdzińska, próbując ożywić swoje zawodniczki. W kolejnych minutach wynik mocno trzymały bramkarki obydwu drużyn, które broniły niekiedy trudne piłki. W międzyczasie udział w tym meczu zakończyła Kinga Jakubowska, która doznała kontuzji kolana. Chwilę później kontuzji nabawiła się Patricia Matieli, lecz jej udało się po kilku minutach wrócić do gry. Po końcowej syrenie na przerwę, rzut karny wykonywała Małgorzata Buklarewicz, a jej rzut zdołała odbić Monika Maliczkiewicz. Do przerwy mieliśmy 13:9 dla Miedziowych.

W drugą część spotkania wydawać by się mogło lepiej weszły przyjezdne, które przez kilka pierwszych minut nie dały sobie wbić bramki. Niewiele to jednak dało, bowiem same zdobyły zaledwie jedno trafienie. Była to zarazem najmniejsza strata Kobierzyc do Zagłębia do końca tego spotkania. Po pierwszej bramce w tej połowie, lubinianki z czasem zaczęły się rozkręcać, nie pozwalając zbliżyć się rywalkom i już w 38. minucie mieliśmy 16:10. W kolejnych minutach obydwie drużyny starały się wykorzystywać wszelkie błędy rywalek, wykorzystując dobrą postawę w bramce swoich bramkarek. W końcowych minutach Zagłębie kilkukrotnie marnowało szansę na bramki, lecz dysponowana świetnie przez całe spotkanie Monika Maliczkiewicz przyczyniła się do tego, że Zagłębie wygrało spotkanie 24:17.

Kindze Jakubowskiej życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na parkiety!

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 24:17 (13:9)

Zagłębie

Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 6, Łabuda 2, Grzyb, Hartman 1, Górna 3, Miłek, Drabik 2, Galińska 3, Zawistowska 1, Kochaniak-Sala 4, Matieli 2, Noga, Milojević

KPR Gminy Kobierzyce