Kolejna pewna wygrana zawodniczek Zagłębia Lubin. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski 27:21, dzięki czemu przynajmniej do jutra są liderkami rozgrywek. Zapraszamy do krótkiej relacji z meczu.

Od samego początku spotkania podopieczne Bożeny Karkut pokazywały swoją siłę, prowadząc już po upływie piętnastu minut 10:3. W drugiej części pierwszej połowy Piotrcovia odrobiła jednak część strat z blisko dziesięciobramkowej przewagi Zagłębia w pewnym momencie i do przerwy mieliśmy 16:11 dla lubinianek.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry. Wciąż to Zagłębie było stroną przeważającą w tym spotkaniu. Pomimo ambitnej postawy gospodyń, nie dawały one rady dogonić dostatecznie blisko naszych zawodniczek. W naszej ekipie po raz kolejny szalała Kinga Jakubowska na rozegraniu, która równocześnie została wybrana MVP tego spotkania. Do tego doszła dobra gra w obronie, dzięki czemu lubinianki wywożą kolejne punkty z terenu rywala, wyraźnie rozpędzając się w walce o obronę tytułu.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 21:27 (11:16)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Stanisławczyk 3, Trawczyńska 3, Fesdorf 3, Waga 2, Jureńczyk 2, Sobecka 2, Trbović 2, Grobelna 1, Majsak 1, Królikowska 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 9, Zawistowska 4, Górna 3, Matieli 3, Kochaniak-Sala 2, Grzyb 2, Hartman 2, Galińska 1, Drabik 1, Miłek, Milojević.