Czas na pierwsze starcie naszych szczypiornistek jako pełnoprawne mistrzynie Polski. Na podopieczne Bożeny Karkut czeka starcie w Koszalinie, gdzie zmierzą się w ramach 25. kolejki PGNiG Superligi kobiet z miejscowymi Młynami Stoisław.

Do Koszalina przyjeżdża Zagłębie, które jest pewne mistrzostwa Polski, może podejść do pozostałych czterech spotkań tego sezonu na większym luzie. Ten czas być może warto wykorzystać na przygotowanie taktyczne na spotkanie finału pucharu Polski 4go czerwca, gdzie zmierzymy się z Montexem Lublin. Dla Koszalina ten mecz również niewiele zmieni, ponieważ są usadowione na 5 miejscu, z brakiem perspektyw na wyższe miejsce, ale także na spadek na niższe lokaty.

Jeśli chodzi o ostatnie spotkania, to Zagłębie pokonało EKS Start Elbląg 32:17, dzięki czemu przypieczętowało swój drugi tytuł mistrzowski. Natomiast nasze rywalki przegrały po raz drugi w tym sezonie po rzutach karnych z Ruchem Chorzów, który jest już w zasadzie w 1 lidze. W tym sezonie mierzyliśmy się z Młynami Stoisław Koszalin czterokrotnie. Wszystkie z tych spotkań było zwycięskich. Pierwsze starcie miało miejsce w finale PP za poprzedni sezon, gdy w Gnieźnie podopieczne Bożeny Karkut wygrały 29:23. W kolejnym meczu wygrały po emocjonującym meczu w 4 kolejce 22:20, by następnie wygrać w Koszalinie 32:20, nie dając kompletnie szans przeciwniczkom. W ostatnim starciu między tymi ekipami padł wynik 34:24.

Starcie mistrzyń Polski z Młynami Stoisław Koszalin już dziś o godzinie 19. Transmisja na stronie zobacz.tv.