Trzecia seria gier PGNiG Superligi za nami. Czas na podsumowanie meczów naszych rywalek, które odbyły się w tej kolejce.

Piotrcovia – EUROBUD JKS Jarosław 40:21 (21:11)

W Piotrkowie Trybunalskim doszło do istnej demolki Eurobudu JKS Jarosław. Egzekucja, to w tym przypadku chyba dalej za małe słowa. Wynik 40:21 mówi sam za siebie. Piotrcovia nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom z Podkarpacia, które wyglądały jak początkujące juniorki na tle mistrzyń Polski. Mecz był wyrównany jedynie do 12 minuty, gdy na tablicy był wynik 7:7. W późniejszym okresie gry, już tylko Piotrcovia dominowała, rzucając czternaście bramek, sama tracąc jedynie 4. Druga połowa to powtórka z rozrywki, gospodynie w pełni kontrolowały poczynania boiskowe, i ostatecznie druga połowa spotkania zakończyła się wynikiem 19:10.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Płomińska 5, Zaleśny 4, Drażyk 1, Klonowska 1, Senderkiewicz 2, Oreszczuk 3, Roszak 5, Więckowska 6, Szynkaruk 4, Trawczyńska 2, Abramowicz 5, Sobecka 2, Macedo 1, Podzimowska.

EUROBUD: Szczurek, Szymborska – Donets 4, Matuszczyk 5/2, Ciąćka, Nestsiaruk 2, Pietras 2, Zimny 5, Żukowska 1, Strózik, Kozimur 1, Parandii 1.

Młyny Stoisław Koszalin – Ruch Chorzów 37:26 (18:10)

Pewna wygrana Koszalinianek. Pewnie pokonały chorzowianki, które w tym meczu nie potrafiły trzymać kroku gospodyniom, które krok po kroku powiększały swoją przewagę w tym meczu. Koszalinianki będą kolejnymi rywalkami Zagłębia już 9go października. Na pewno ekipa Młynów Stoisław będzie chciała odegrać się za porażkę w finale pucharu Polski.

Młyny Stoisław Koszalin:  Katarzyna Zimny, Natalia Filończuk, Oleksandra Krebs – Dominika Grobelska 1, Gabriela Urbaniak 9, Anna Mączka 3, Julia Zagrajek 5, Natalia Volovnyk 3, Emilia Kowalik 2, Hanna Rycharska 2, Adrianna Nowicka, Martyna Borysławska 1, Iuliia Andriichuk 7, Daria Somionka 4.Skład i bramki

KPR Ruch Chorzów: Kaja Gryczewska 1 – Karolina Jasinowska 1, Marcelina Polańska 1, Katarzyna Wilczek, Aleksandra Jaroszewska 7, Viktoria Tyszczak 2, Agnieszka Piotrkowska 1, Natalia Kolonko 2, Żaneta Lipok 10, Aleksandra Sójka, Klaudia Grabińska, Natalia Stokowiec 1.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin 24:28 (14:13)

Hit tej kolejki rozegrał się w podwrocławskich Kobierzycach, gdzie miejscowy KPR podejmował Perłę Lublin. Kibice pamiętający marcowe spotkanie pomiędzy tymi dwoma drużynami było bardzo emocjonujące i tylko znakomita dyspozycja Gabrieli Besen w bramce lublinianek sprawiła, że trzy punkty pojechały na Lubelszczyznę. Wracając do meczu pół roku później. Mecz był od samego początku bardzo wyrównany, pierwsza połowa to była wymiana ciosów, która zakończyła się wynikiem 14:13 do przerwy dla gospodyń, pomimo prowadzenia 13:10 na 3 minuty przed końcem. Druga połowa już była bardziej zacięta, KPR popełnił więcej błędów, a doświadczenie zawodniczek Montex-u pozwoliło wysunąć na prowadzenie (20:24 w 52 minucie), i nawet pomimo natarć gospodyń, to lublinianki wygrały ostatecznie 24:28 i wywiozły tak jak w marcu 3 punkty z Dolnego Śląska.

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 6, Kucharska 3, Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz, Janas 1, Wiertelak 4, Ważna 1, Ivanović 1, Koprowska 3,
Despodovska 3, Michalak

MKS: Razum, Gawlik, Wdowiak – Balsam 1, Malović 5, Szarawaga 2, Gęga 4, Królikowska 2, Tatar, Nocuń, Anastacio 8, Nosek 2, Gadzina, Rosiak 4.

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne