Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozpoczną swoją walkę o zdobycie drugiego z rzędu mistrzostwa Polski 8 września, gdy podczas pierwszej kolejki zmierzą się w Lubinie z przebudowanym kadrowo Eurobudem JKS Jarosław. A jak wyglądają terminy reszty spotkań?

Zagłębie dwa lata temu także rozpoczynało sezon w Lubinie starciem z ekipą z Podkarpacia. W drugiej kolejce lubinianki rozegrają znów spotkanie w Lubinie, tym razem do naszej hali przyjedzie zespół Piotrcovii Piotrków Trybunalski. W trzeciej serii gier czeka nas pierwszy wyjazd, tak jak przed rokiem, zagramy w Elblągu. Czwarta kolejka to kolejne domowe starcie - tym razem z beniaminkiem Suzuki Koroną Kielce, która zastąpiła Ruch Chorzów. W ramach ciekawostki warto dodać, że chorzowianki walczyły o pozostanie w Superlidze, a gdy to okazało się niewypałem, przystąpili do czesko-słowackiej MOL Liga. Wracając do terminarza, Zagłębie w piątej kolejce pojedzie do Lublina, na pierwsze starcie w ramach Świętej Wojny. W szóstej kolejce do Lubina przyjadą Młyny Stoisław Koszalin a w ostatniej serii czeka nas starcie w Kobierzycach.

System rozgrywania meczów nie zmieni się względem poprzednich dwóch lat. Wszystkie drużyny rozegrają łącznie 28 spotkań, a ostatnie starcie ligowe czeka nas w Lubinie, w starciu derbowym z KPR-em Kobierzyce.

Terminarz PGNiG Superligi kobiet 2021/22

1. kolejka