Pierwszy niedzielny mecz na hali RCS, to starcie szczypiornistek Zagłębia z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Po arcyciekawym spotkaniu, gdy wydawało się, że przyjezdne wygrają z Miedziowymi, to one po pięknej walce wygrały aż 28:21, dzięki czemu są już o krok od mistrzostwa! Zapraszam do relacji z meczu.

Pierwsze minuty spotkania stały pod dyktando typowej wymiany ciosów z dwóch stron. Od 10 minuty gdy na 4:5 wyszły goście z Piotrkowa, zaczęły zdobywać minimalną optyczną przewagę. W 12 minucie rzut karny spudłowała Patrycja Świerżewska. W 15 minucie jednak zrehabilitowała się i doprowadziła do remisu po 7. Zagłębie wtedy poczuło krew, rzucając kolejne dwie bramki po kontrach Darii Zawistowskiej, broniąc w międzyczasie rzut karny za sprawą Moniki Wąż. W 26 minucie jednak Piotrcovia skorzystała z naszych błędów, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 10:11. W tym momencie o swój pierwszy czas w tym spotkaniu poprosiła Bożena Karkut. Na 5 sekund przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobyła Patricia Matieli, dzięki czemu wynik do przerwy wynosił 11:12 dla gości.

W drugiej części gry dalej wynik był korzystny dla przyjezdnych. Duża ilość błędów w ataku w Zagłębiu skutkowała tym, że Piotrcovia w 37 minucie prowadziła już w Lubinie 13:15. Po raz drugi w tym meczu Patrycja Świerżewska spudłowała z karnego. W 42 minucie meczu o drugi czas w tym meczu poprosiła Bożena Karkut, wyraźnie sfrustrowana grą swoich podopiecznych i decyzjami sędziowskimi. Wynik wskazywał 14:17. W 45 minucie Zagłębie doszło do gości na remis po 17. Gra zaczęła się zaostrzać, przez co z obydwu stron na ławkę kar wylatywała kolejne zawodniczki. Daria Zawistowska w 49 minucie wyprowadziła Zagłębie na pierwsze prowadzenie w tej części gry. Mieliśmy wynik 19:18. W 53 minucie dwie bramki zdobyło Zagłębie za sprawą Joanny Drabik i Malwiny Hartman, dzięki czemu odskoczyło już od Piotrcovii na trzy trafienia - było 23:20. W 55 minucie Zagłębie zdobyło kolejne dwa trafienia, pokazując klasę, która definiuje prawdziwych mistrzów. Już wygrana w tym meczu była w zasadzie niezagrożona! Zagłębie na tym nie poprzestało, zdobyło kolejne trzy bramki, tracąc przy tym jedną i ostatecznie wygrały 28:21, wydawać by się mogło przegrany mecz. To mistrzostwo już zaraz będzie nasze! Dla naszej drużyny było to 16. zwycięstwo z rzędu. Ostatniej porażki podopieczne Bożeny Karkut doznały 19 grudnia w starciu z najbliższymi rywalkami - KPRem Kobierzyce, gdy przegrały konkurs rzutów karnych.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:21 (11:12)