Już w najbliższy czwartek piłkarki ręczne Zagłębia Lubin jadą do Gniezna, by bronić zdobyty przed rokiem puchar Polski. Przeciwniczkami ,,Miedziowych’’ będą zawodniczki reprezentujące biało-zielone barwy, czyli Młyny Stoisław Koszalin.

Drużyna z Koszalina wchodzi w mecz z Zagłębiem w odmienionym składzie. Na ławce trenerskiej dotychczasową trenerkę – Anitę Unijat zastąpił był szkoleniowiec Pogoni Baltica Szczecin czy młodzieżowych reprezentacji Polski kobiet – Adrian Struzik, przed którym zarząd postawił za cel walkę o jak najwyższą możliwą lokatę, pomimo zmian kadrowych i odmłodzenia kadry.

Duża zmiana także nastąpiła na pozycji bramkarza. Z klubu odeszły Izabela Prudzienica ( była zawodniczka Zagłębia) i Aleksandra Sach, a w ich miejsce do klubu z województwa Zachodniopomorskiego zakontraktowano Katarzynę Zimną i Aleksandrę Krebs.

Z Koszalina odeszła również inna była szczypiornistka Zagłębia – Paulina Tracz oraz Marta Tomczyk, a w ich miejsce przyszła młodzieżowa reprezentantka Polski – Emilia Kowalik.

Pomimo zmian kadrowych w Koszalinie, które na papierze nie są jakieś oszałamiające, to nie możemy zapominać jak męczyliśmy się z nimi w lidze w poprzednim sezonie, gdzie wygrywaliśmy 2 razy dopiero po serii rzutów karnych. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie, którego faworytem bez wątpienia jest Zagłębie i celem jest zwycięstwo. Każdy inny wynik niż zdobyty puchar przez podopieczne Bożeny Karkut będzie ogromnym zaskoczeniem.

Autor: Patryk Olszak