Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin są już o mały krok od fazy grupowej Ligi Europejskiej. Już w najbliższą niedziele zagrają mecz w hali lubińskiego RCS ze Zvezdą Zvenigorod z Rosji. Pierwsze spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Zagłębia 35:26. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

Osłabione kadrowo Zagłębie w ostatnim czasie jest niezwykle rozpędzone. Po porażce w Lublinie z Montexem, lubinianki wygrały wszystkie kolejne mecze. Po wyeliminowaniu LC Bruhl w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, przyszedł czas na rosyjską Zvezdę Zvenigorod. W pierwszym spotkaniu podopieczne Bożeny Karkut zaskakująco wysoko pokonały rywalki 35:26. Do przerwy mieliśmy remis po 13, co sprawia, że nasza wygrana wydaje się jeszcze bardziej imponująca. Ale by spełnić marzenia i po latach wrócić do fazy grupowej rozgrywek europejskich, trzeba najpierw nie stracić uzyskanej przewagi w niedzielnym spotkaniu. W zespole Zagłębia nie ujrzymy w tym spotkaniu na pewno Darii Zawistowskiej, Karoliny Kochaniak-Sali, Anety Łabudy i Patrycji Świerżewskiej.

Zvezda Zvenigorod to klub powstały w 2002 roku. Siedziba klubu znajduje się w Zvenigorodzie, czyli w mieście położonym w niedalekiej odległości od Moskwy. Klub ma na swoim koncie mistrzostwo Rosji w 2007 roku, srebne medale w kolejnych trzech sezonach oraz brązowe medale w 2006 roku. Największym sukcesem klubu niewątpliwie są wygrane rozgrywki Ligi Mistrzyń w 2008 roku oraz Puchar EHF (dzisiejsza Liga Europejska) rok wcześniej.

Spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin a Zvezdą Zvenigorod w ramach III rundy eliminacji Ligi Europejskiej już w niedziele 21 listopada o g. 17:30 w hali RCS w Lubinie. Serdecznie zapraszamy!