Superliga kobiet powoli dobiega do końca. Do rozegrania zostały trzy kolejki. W najbliższej, do Lubina zawita zespół Ruchu Chorzów, który po porażce w środowym starciu z JKS-em Jarosław, opuszcza po sezonie najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce.

Nie uda się w tym sezonie przejść przez całość bez porażki, lecz nadal jest duża szansa, by wygrać wszystkie 14 spotkań ligowych, które odbędą się w Lubinie. Chorzowianki natomiast będą walczyć o to, by w jak najlepszych humorach skończyć ten sezon, pomimo tego, że zakończy się już na pewno spadkiem do 1. Ligi. Na papierze będzie to starcie Dawida z Goliatem, lecz na pewno żadna z drużyn nie odpuści tego spotkania.

Jesli chodzi o rozegrane spotkania, to Zagłębie w trzech meczach w tym sezonie z Ruchem, wygrało wszystkie spotkania. Patrząc na tabele, to jednak nie jest powiedziane, że te mecze dla podopiecznych Bożeny Karkut były łatwe. Poza pierwszym spotkaniem, chorzowianki sprawiały dość duże problemy naszej drużynie. W drugim spotkaniu w Chorzowie Zagłębie z problemami, lecz dociągnęli wynik 27:31, a w meczu w Lubinie w drugiej połowie chorzowianki potrafiły dojść na wynik 18:18. Zapowiada to dość ciekawe widowisko, pomimo ogromnych różnic sportowych.

Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Pierwszy gwizdek sędziów już o godzinie 18. Transmisja na zobacz.tv.