Przed podopiecznymi Bożeny Karkut mecz z odwiecznym rywalem Montexem Lublin. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem nasz zespół cały czas jest osłabiony brakiem kilku zawodniczek, natomiast lublinianki są w wyraźnym gazie. Zapraszamy do zapowiedzi tego meczu.

Gdy Zagłębie przegrało u siebie z Piotrcovią, wydawało się, że zacznie się kryzys spowodowany brakiem kilku zawodniczek. Nic bardziej mylnego. Udało się wygrać spotkania z Koszalinem i z Elblągiem oraz najważniejszy mecz z Les Neptunes de Nantes w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europejskiej EHF. Daje to dużą nadzieję, że dziś również mimo osłabień możemy pokonać rozpędzony Montex.

Nasze rywalki od czasu porażki w Lubinie nie przegrały meczu. W ostatniej kolejce pokonały KPR Kobierzyce. Z racji lepszego bilansu bramkowego są na miejscu lidera, mając jednak tyle samo punktów co Zagłębie. Trener Monika Marzec chciałaby na pewno, by znów jej podopieczne wygrały z naszym zespołem (31:22 w pierwszym meczu). Jednak wiedzą, że przyjeżdża mocny zespół, który mimo sporych braków kadrowych, potrafił pokonać zwyciężczynie poprzedniej edycji Ligi Europejskiej na ich własnym terenie.

Mecz Montex - Zagłębie już dziś o godzinie 17:40 w hali Globus w Lublinie. Transmisja w TVP Sport

Montex Lublin - Zagłębie Lubin

Transmisja TVP Sport