mkszaglebie.pl

Święta Wojna rządzi się swoimi prawami. Na ten mecz czekają zawsze kibice i w Lubinie, i w Lublinie. Odwieczni rywale staną naprzeciw siebie po raz trzeci w tym sezonie.

Starcie mistrza Polski z prawdopodobnie swoim następcą będzie starciem numer 3 między Zagłębiem a Montexem Lublin. W tym sezonie w obydwu meczach, to nasz zespół deklasował rywalki, zarówno w Lubinie jak i w Hali Globus. Pierw wygrana 29:17 a następnie 28:16, tracąc wtedy pierwszą bramkę w meczu dopiero w... 21 minucie! Nie będziemy narzekać na powtórkę w sobotnim meczu. 

Jednak od ostatniego starcia, w Lublinie doszło do wielu zmian. Na ławce trenerskiej nie zobaczymy już Kima Rasmussena, którego od kilku spotkań już zastępuje legenda lubelskiego klubu - Monika Marzec, która wydaje się dała nowy powiew energii w swój zespół, który po za porażką w Kobierzycach, wygrał każde spotkanie. Jeśli chodzi o kadrę, to w międzyczasie doszło do wycieku informacji, które jasno pokazują, że w Lublinie postawiono na rewolucję kadrową. Z klubu wiemy już, że odejdą Dagmara Nocuń, Natalia Nosek, Aleksandra Rosiak, Magdalena Balsam, Joanna Gadzina, Patrycja Królikowska oraz Dragana Malović. W ich miejsce zakontraktowano między innymi Oktawię Płomińską i Darię Szynkaruk z Piotrcovii czy Paulinę Masną z rumuńskiego Cluj. 

W Lubinie pomimo dwóch ogłoszonych transferów Anety Łabudy i Kingi Jakubowskiej, skupia się przede wszystkim na wygraniu czterech najbliższych spotkań. Jeśli to się uda, to w Lubinie po 10 latach powróci mistrzowska korona. Pomimo dwóch znakomitych wygranych w poprzednich meczach z Montexem, w sobotę można spodziewać się jednak bardziej wyrównanego starcia. Faworytem tego meczu będzie bezwzględnie Zagłębie, które w tym roku wygrały wszystkie swoje mecze. Dla Montexu będzie to szansa na odegranie się na naszym zespole i podejściu w lepszych moralach do walki o srebro i do walki o puchar Polski, gdzie w finale zagrają z Miedziowymi. 

Starcie Zagłębia z Montexem już w sobotę o godzinie 14:15. Transmisje przeprowadzi TVP Sport.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!