Wzmocnione reprezentantkami Polski, podbudowane zwycięstwem w pucharze Polski, przystępowały do pierwszej kolejki w dobrych nastrojach. Niestety te nastroje zostały szybko zniszczone przez zawodniczki Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Cóż powiedzieć... na pewno szkoda, bo mając z tyłu głowy, że Montex Lublin wygrał swoje spotkanie z JKS Jarosław, to już po pierwszej kolejce musimy odrabiać straty w tabeli do odwiecznych rywalek. Ale wracając do samego meczu. Początek spotkania był maratonem niewykorzystanych okazji przez obydwie drużyny, Zagłębie objęło prowadzenie po bramce Joanna Drabik, lecz rywalki odpowiedziały trzema bramkami i po kilku minutach widniał wynik 3:1 dla gospodyń z województwa łódzkiego. Po tym Zagłębie zaczęło odrabiać straty by w 15 minucie było 8:10 dla naszych zawodniczek. Do przerwy z różnymi momentami ale udało się dowieźć dwubramkowe prowadzenie 13:15. Po przerwie zawodniczki prowadzone przez Bożenę Karkut wyszły na trzy bramkowe prowadzenie, które zamieniło się potem z 16:19 na 21:20. Do samego końca spotkania mecz był wyrównany i na pewno szkoda ostatniej minuty spotkania, gdzie na tablicy widniał wynik po 25. Nie udało się strzelić bramki co doprowadziło do rzutów karnych, w których Piotrcovia była bezbłędna a u nas pomyliła się Kinga Grzyb co doprowadziło do wygranej Piotrkowa 5:3. W Zagłębiu najskuteczniejszą zawodniczką była Joanna Drabik, która rzuciła 7 bramek.

Co ten wynik dla nas oznacza? Trzeba powiedzieć wprost. Musimy gonić już od samego początku rywalki z Lubelszczyzny, nie możemy pozwolić sobie znów na taką stratę punktów oraz przede wszystkim trzeba wygrywać bezpośrednie mecze z Lublinem. Ktoś powie, że to tylko pierwszy mecz. Ale mając tak mocny skład i niezaspokojone od lat mistrzowskie aspiracje, to trzeba od samego początku wyciągać wnioski po takiej porażce i nie popełniać więcej tych błędów. Za tydzień mecz z Kobierzycami, które na pewno dziewczyny będą chciały wygrać, tak jak mecz sparingowy w ramach Memoriału Henryka Kruglińskiego.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS Zagłębie Lubin 25:25 (13:15) k. 5:3

Piotrcovia

Opelt, Sarnecka - Oreszczuk 3, Płomińska , Szynkaruk 3, Zaleśny , Klonowska , Abramowicz 1, Podzimowska , Charzyńska , Sobecka, Trawczyńska , Macedo 6, Roszak 6 , Więckowska 1, Drażyk 3, Senderkiewicz 2.

Zagłębie

Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb , Hartman, Drabik 7 , Stanisławczyk, Miłek, Świerżewska, Zawistowska 6, Górna 6, Matieli 2 , Noga , Belmas, Kurdzielewicz, Kochaniak 4, Miłek, Galińska

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne