W meczu 20. serii PGNiG Superligi Kobiet Zagłębie Lubin pokonało Młyny Stoisław Koszalin 27:21 (16:10). To trzecia wygrana Miedziowych z tym rywalem w obecnym sezonie. Klasą samą w sobie była dziś brazylijska rozgrywająca mistrzyń Polski, Patrycja Matieli. Zapraszamy do zapoznania się z klubową relacją z tego meczu.

Już w pierwszej akcji lubińskim kibicom przypomniała o sobie Adriana Kurdzielewicz, ale chwilę później było już 3:1 dla Zagłębia. Koszalinianki nie pozwoliły Miedziowym odskoczyć w pierwszych minutach, zdobywając dwie kolejne bramki. Po dziesięciu minutach mistrzynie Polski prowadziły 6:4, a popis gry dała Patrycja Matieli, która trafiła trzy razy z rzędu. Lubinianki cały czas były na prowadzeniu, ale przyjezdne trzymały dystans. W dwudziestej minucie mieliśmy 10:8 i wtedy lubinianki włączyły piąty bieg i zaczęły „odjeżdżać” rywalkom. Zagłębie poprawiło obronę, kolejne interwencje notowała Monika Maliczkiewicz, a kolejne kontry kończyły jej koleżanki z pola. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to zdecydowana przewaga mistrzyń Polski, które do przerwy wygrywały pewnie różnicą sześciu trafień.

Druga połowa rozpoczęła się od szóstego trafienia niezawodnej Patrycji Matieli. Ale to był dopiero początek dominacji Zagłębia, które zdobyło trzy kolejne bramki. Na listę strzelców wpisały się Patrycja Noga, Emilia Galińska i Aneta Łabuda, dzięki czemu Zagłębie prowadziło już dziesięcioma bramkami. Nie minęło pięć minut drugiej połowy, a o czas poprosił szkoleniowiec drużyny z Koszalina. Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Przyjezdne walczyły ambitnie, ale to miejscowe rzucały kolejne bramki. Wynik po stronie Młynów Stoisław zatrzymał się na dziesięciu bramkach z pierwszej połowy i został przełamany dopiero po trzynasty minutach za sprawą Gabrieli Harić. W tym momencie była 42. minuta 23:11 na korzyść Zagłębia i stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Lubinie.

Koszalinianki straty nadrobiły w ostatnim kwadransie, kiedy sztab szkoleniowcy Zagłębia znacznie rotował składem. Zagłębie wygrało 27:21, a już w najbliższą środę o godzinie 18:30 w hali RCS w Lubinie rozegra zaległy mecz z Suzuki Koroną Handbal Kielce.

MVP meczu: Patricia Matieli (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 27:21 (16:10)