W drugim meczu kontrolnym piłkarki ręczne Zagłębia Lubin pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 26:25 (10:11). Pierwsze spotkanie sparingowe, rozegrane w piątek w Piotrkowie Trybunalskim zakończyło się remisem.

Początek meczu w hali SP 14 w Lubinie zaczął się od szybkiego 3:0 dla gospodyń. Później było jeszcze lepiej, bo Zagłębie grało skutecznie i wykorzystywało nadarzające się okazję. Miedziowe prowadziły 8:4, później 9:6, ale jeszcze przed przerwą piotrkowianki wyszły na prowadzenie, zdobywając bramki z gry i rzutów karnych, których w całym meczu było bardzo wiele. Jednego z nich obrobiła w początkowej fazie meczu Katarzyna Drzemicka, wychowanka Zagłębia. Do przerwy Piotrcovia prowadziła 11:10.

Niespełna siedem minut po zmianie stron lubinianki odzyskały prowadzenie – 14:13. Z biegiem czasu powiększały jeszcze swoją przewagę, która 12 minut przed końcem spotkania wynosiła sześć trafień – 21:15. W końcówce meczu trener Bożena Karkut mocno rotowała składem, a przyjezdne zmniejszyły przewagę Miedziowych, które ostatecznie wygrały jedną bramką.

- Jesteśmy w takim czasie, w którym staram się, żeby większość zawodniczek pograła. Jak to w sparingach wynik nie jest rzeczą najważniejszą, ale prowadziłyśmy już dość wysoko i na własne życzenie straciłyśmy to prowadzenie. Inna sprawa, że Piotrcovia miała dziś aż 16 rzutów karnych, co na pewno nie zdarza się zbyt często. My na pewno mogłybyśmy zagrać lepiej w obronie, bo defensywa nie była naszą najmocniejsza stroną. Kiedy w meczu ten element poprawiłyśmy, to wynik od razy były dużo bardziej korzystny po naszej stronie. Mamy kilka nowych zawodniczek i na pewno potrzebujemy trochę czasu, tym bardziej, że to było dopiero nasze drugie spotkanie po tak bardzo długiej przerwie – podsumowała Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:25 (10:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Grzyb 4, Hartman 1, Drabik 3, Stanisławczyk, Miłek, Świerżewska 2, Zawistowska 1, Górna 7, Matieli 1, Mączka 2, Noga 1, Belmas 2, Kurdzielewicz, Kochaniak 1, Miłek, Galińska 1.

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Oreszczuk , Płomińska 1, Szynkaruk 1, Zaleśny , Klonowska , Abramowicz 2, Podzimowska , Charzyńska , Sobecka 1, Trawczyńska 6, Macedo 2, Roszak 1, Więckowska , Drażyk 4, Senderkiewicz 7.

źródło: zaglebie.lubin.pl