Kolejny domowy mecz czeka nasze zawodniczki. W sobotę o godzinie 18:00 w hali RCS podejmować będziemy EKS Start Elbląg. Zapraszamy na klubową zapowiedź tego meczu.

Zagłębie jest rozpędzone, Zagłębie po ostatniej wygranej zostało liderem i notuje serię pięciu kolejnych zwycięstw. Miedziowe rozbiły ostatnio w zaległym meczu Suzuki Koronę Handball Kielce 36:21 i przeskoczyły w tabeli MKS FunFlooR Perłę Lublin, która niespodziewanie przegrała na własnym parkiecie z Eurobud JKS Jarosław. Nad swoim największym rywalem w walce o mistrzostwo Zagłębie ma dwa punkty przewagi.

Na drugim biegunie znajduje się Start. Elblążanki zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale ich przewaga nad ostatnią Koroną jest miażdżąca i wynosi 14 punktów.  Ale Start ma jeszcze szanse na przeskoczenie Młynów Stoisław Koszalin, do którego traci tylko dwa punkty.

W ostatnim czasie elblążanki notują dobre wyniki, a nie tak dawno sprawiły bardzo dużą niespodziankę, pokonując na wyjeździe Piotrcovię Piotrków Trybunalski – Podobnie jak w mecz u z Koroną, tak i ze Startem będziemy musiały być skoncentrowane od samego początku. Będziemy musiały wyjść na parkiet i pokazać swoje atuty, od początku narzucić rywalko swój styl gry, aby zdobyć kolejne trzy punkty – mówi Bożena Karkut, trener Zagłębia Lubin.

Transmisja - KLIKNIJ

źródło: zaglebie.lubin.pl