Zagłębie Lubin się nie zatrzymuje! Lubińskie szczypiornistki rozjechały kolejne rywalki. Tym razem ,,ofiarami” naszego zespołu był Eurobud JKS Jarosław. Zapraszam do relacji z tego spotkania.

Początek spotkania w zasadzie zakończył już to spotkanie. Pierwsza bramka w spotkaniu padła łupem gospodyń, za sprawą bramki Martyny Żukowskiej, lecz kolejne siedem trafień padło łupem przyjezdnych z Lubina. Drugie trafienie dla gospodyń padło dopiero w 13 minucie spotkania, za sprawą Sylwii Matuszczyk. Dalsza część pierwszej połowy nie zmieniła zbyt mocno swojego obrazu gry. Obydwie drużyny zaczęły grać dość wyrównanie, lecz wypracowana przewaga Miedziowych, pozwoliła na spokojne utrzymanie dobrego wyniku do przerwy. Zagłębie schodziło do szatni przy prowadzeniu 7:14.

Druga część spotkania rozpoczęła się lepiej dla jarosławianek, które doprowadziły do wyniku 12:16. Na niewiele to się zdało, ponieważ nasze szczypiornistki znów zaczęły odjeżdżać gospodyniom, prowadząc w 45 minucie 13:21. W 50 minucie gry było już 13:26, co ostatecznie pozwoliło dowieźć wysokie prowadzenie podopiecznych Bożeny Karkut w tym spotkaniu. Końcowy wynik tego spotkania to 17:29 dla naszego zespołu. Przy porażce KPR-u Kobierzyc w domowym spotkaniu ze Startem Elbląg w rzutach karnych, Miedziowe są już bardzo blisko upragnionego złota. Mamy 11 punktów przewagi nad Kobierzycami i 13 nad Lublinem. Jeśli Zagłębie nie przegra żadnego spotkania, to już niedługo w meczu ze Startem możemy świętować mistrzostwo Polski!

Eurobud Grupa JKS Jarosław 17:29 MKS Zagłębie Lubin (7:14)

JKS Jarosław

Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 3, Mikosz 2, Pietras 2, Zimny 1, Żukowska 4, Strózik 1, Kozimur 1, Parandii 3, Guziewicz, Donets, Nestsiaruk.

Zagłębie Lubin

Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 2, Grzyb 6, Górna 1, Drabik 4, Zawistowska 3, Kochaniak 3, Matieli 1, Noga 1, Belmas 3, Świerżewska 4, Milojević 1, Hartman, Kurdzielewicz, Galińska.

MVP w Zagłębiu: Patricia Matieli Machado

źródło: Własne, PGNiG Superliga