Już za kilka godzin dojdzie do starcia mistrzyń Polski z Młynami Stoisław Koszalin. Zawodniczki Zagłębia niewątpliwie będą chciały się dziś odkuć za wysoką porażkę w Lublinie. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

Zimny kubeł na głowy naszych zawodniczek wylały w ostatniej kolejce szczypiornistki Montexu Lublin, które pokonały nasz zespół aż 31:22. Sezon jednak dopiero się rozpędza na dobre i miejmy nadzieje, że to tylko wypadek przy pracy w drodze po obronę tytułu mistrzyń Polski. By wrócić na właściwą ścieżkę, trzeba wygrać dzisiejsze spotkanie przeciwko Młynom Stoisław Koszalin.

Koszalinianki przed sezonem były dość mocno skazywane na walkę o utrzymanie w lidze razem ze Startem Elbląg i Koroną Kielce. Aktualnie jednak zajmują 6. lokatę z pięcioma punktami na swoim koncie. Tyle samo punktów mają elblążanki, które jednak mają gorszy bilans bramkowy od Koszalina. Zagłębie natomiast ma 12 punktów na koncie, czyli tyle samo co Montex i KPR Gminy Kobierzyce. Daje to nam drugie miejsce z drugim najlepszym bilansem w lidze.

W składzie koszalinianek znajdziemy byłą zawodniczkę Zagłębia - Adriannę Kurdzielewicz, która jeszcze rok temu zdobyła z naszym zespołem złoty medal mistrzostw Polski. Ogólnie w drużynie z województwa zachodniopomorskiego doszło przed sezonem do sporych zmian kadrowych. Postawiono na młode zawodniczki, które wraz z kilkoma pozostałymi ze starego składu piłkarkami póki co robią to czego oczekują od nich włodarze klubu.

W poprzednim sezonie trzykrotnie górą było Zagłębie, które wygrywało 22:20, 32:20, 34:24, ale już w pierwszym meczu po oficjalnym zdobyciu tytułu przez nasz zespół, koszalinianki bardzo niespodziewanie wygrały we własnej hali z Zagłębiem 22:21.

Starcie Zagłębia Lubin z Młynami Stoisław Koszalin już dziś o g. 17:00 w hali lubińskiego RCS. Zapraszamy!