Szczypiornistki Zagłębia Lubin w swoim ostatnim ligowym starciu we własnej hali mierzyły się z Eurobud JKS-em Jarosław. Po zaciętej pierwszej połowie, w drugiej nasz zespół nie dał szans swoim rywalkom i ostatecznie wygrał ostatnie domowe starcie w tym sezonie 35:26.

Pierwsza część spotkania dla neutralnego kibica była bardzo wyrównana. Przyjezdne z Jarosławia trzymały godnie kroku naszej drużynie, wychodząc nawet w 15 minucie gry na prowadzenie 7:9. Nasze zawodniczki zaczęły gonić swoje rywalki, lecz jarosławianki nie dawały za wygraną. Pięć minut później JKS nadal był na dwubramkowym prowadzeniu, tym razem 11:13. Kolejne minuty nie przyniosły większych zmian w wyniku, przyjezdne wciąż utrzymywały dwubramkową przewagę nad Miedziowymi. Widać było, że Zagłębie gra bez przysłowiowej spiny, a zespół z Jarosławia walczy o to, by zakończyć sezon na 6. lokacie, nie czekając na poczynania Startu Elbląg. Ostatnie minuty tej połowy to w końcu przebudzenie Zagłębia, które ostatecznie wygrywało do przerwy 17:16.

W drugą połowę już lepiej weszły nasze zawodniczki, które nie tylko nie straciły tego jednobramkowego prowadzenia, ale także zaczęły ją powiększać. W 40 minucie było 23:20 dla mistrzyń Polski. Zagłębie nie chciało oddawać inicjatywy, próbowało mozolnie budować swoją przewagę, co przełożyło się na wynik 27:22 w 45 minucie gry. Końcowe minuty spotkania to wyraźne osłabienie w grze przyjezdnych, które wydawały się, że już straciły nadzieję na punkty w tym meczu. Na kilka minut przed zakończeniem meczu, Zagłębie prowadziło już 31:24, będąc już w zasadzie pewnym wygranej w ostatnim domowym starciu. Końcowy wynik tego spotkani to 35:26.

Pierwsza połowa nie napawała optymizmem, lecz charakter i doświadczenie naszych zawodniczek pozwoliły na kolejne zwycięstwo w tym sezonie i dobre humory przed dwoma starciami z Montexem. Brawo dziewczyny!

MKS Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 35:26 (17:16)