mkszaglebie.pl

Kilka dni po pierwszym ligowym starciu, piłkarki ręczne Zagłębia Lubin znów we własnej hali, tym razem przeciwko Piotrcovii Piotrków Trybunalski, walczyły o zdobycie kolejnych trzech punktów. Ta sztuka udała się i ostatecznie Zagłębie po dobrym spotkaniu wygrało 34:27 (17:10). Zapraszam do relacji z meczu.

Od samego początku Zagłębie starało się narzucić swój styl gry. W 7 minucie spotkania mieliśmy 3:1, a dzięki świetnym interwencjom w obronie naszych zawodniczek, kilka chwil później mieliśmy wynik 7:3. O pierwszy czas w tym meczu poprosił wtedy Krzysztof Przybylski. Na niewiele to się zdało i już w 18 minucie spotkania Zagłębie było na prowadzeniu 12:5. Chwile o drugi czas już poprosił trener Piotrcovii. Atutem Zagłębia na pewno w tej połowie nie były karne, ponieważ na dwie próby, dwie były chybione (Daria Opelt obroniła). Na cztery minuty przed końcem pierwszej części gry mieliśmy wynik 15:9. Kinga Jakubowska ładną bramką zakończyła pierwszą polowe, gdy obydwie drużyny schodziły przy wyniku 17:10.

Druga połowa to znowu 2 chybione karne przez Zagłębie i trzy bramki gości. Niemoc strzelecką w tej połowie przełamała Jakubowska, która w 35 minucie zdobyła pierwszą bramkę dla Zagłębia, a chwile później Kinga Grzyb podwyższyła wynik. Jednorazowy zryw naszej drużyny na niewiele się zdał i kolejne dwie bramki były autorstwa przyjezdnych. W 37 minucie o czas poprosiła Bożena Karkut. Zagłębie powróciło na właściwe tory, lecz Piotrcovia nie zamierzała odpuszczać. W 44 minucie mieliśmy już 26:20 dla Miedziowych. Na dziesięć minut przed końcową syreną Zagłębie prowadziło już 30:22, wtedy o czas poprosił trener gości. Końcowe minuty to już szansa dla zawodniczek, które nie zagrały jeszcze w tym spotkaniu. Końcowa syrena wybrzmiała przy wyniku 34:27 dla mistrzyń Polski, które odniosły drugie zwycięstwo w drugim spotkaniu tego sezonu. Do odnotowania warto wspomnieć fakt, że Zagłębie na pięć wykonywanych rzutów karnych, nie trafiło ani jednego! (Daria Opelt obroniła wszystkie rzuty)

Brawo, dziewczyny!

MKS Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 34:27 (17:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Jakubowska 9, Grzyb 5, Hartman, Górna 8, Miłek, Drabik 2, Galińska 2, Zawistowska 2, Kochaniak-Sala 3, Matieli 2, Noga, Milojević 1.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Klonowska, Oreszczuk 4, Trawczyńska 3, Majsak 1, Królikowska 3, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Sobecka 4, Trbović 3, Świerczek 5, Sarnecka, Waga 1.

 

MVP meczu: Kinga Jakubowska

MVP gości: Daria Opelt

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!