Półmetek Ligi Europejskiej EHF za nami. Podopieczne Bożeny Karkut szukały punktów, po tym jak dwukrotnie były blisko wyciagnięcia choćby jednego oczka. Tym razem przeciwnikiem był lider żeńskiej Bundesligi SG BBM Bietigheim. Ostatecznie po znakomitych pierwszych piętnastu minutach spotkania i słabszej reszcie, lubinianki ulegają 19:29. Zapraszamy do klubowej relacji z tego spotkania

Miedziowe o wygraną w fazie grupowej Ligi Europejskiej ocierały się już dwukrotnie. Zarówno mecz z CS Minaur Baia Mare, jak też domowe spotkanie z Les Neptunes de Nantes zakończyły się minimalną przegraną. Mistrzynie Polski miały nadzieję, że przełamanie nadejdzie już w tę sobotę, jednak przeciwnik okazał się najbardziej wymagający z całej grupy B.

Lubinianki zdawały sobie sprawę z siły przeciwnika. Wszak udały się na piekielnie trudny teren, gdzie poległa już niejedna, w tym słynna Borussia Dortmund. Mało tego. Bietigheim notowało 28 wygranych z rzędu i nie zamierzało się zatrzymywać.

Tymczasem to mistrzynie Polski weszły w mecz bez kompleksów i już na początku zaznaczyły, że łatwo się nie poddadzą. W grze Zagłębia funkcjonowało wszystko, a rywalki tylko przyglądały się jak Miedziowe zdobywają kolejne bramki. Pierwszy kwadrans to znakomita gra Mistrzyń Polski, które niespodziewanie zatrzymały się w kolejnych minutach. Efekt? Z wyniku 9:7 zrobiło się 16:9 do przerwy i Bietigheim miało mecz pod kontrolą.

Niemiecka obrona wytrąciła Miedziowym z rąk wszystkie atuty. W bramce, po słabym początku, świetnie spisywała się Melinda Szikora, a w ataku prym wiodła przede wszystkim holenderska rozgrywająca Inger Smits, która nękała lubinianki rzutem z dystansu. Długi przestój w pierwszej części meczu okazał się decydujący dla dalszych losów spotkania, które zakończyło się 10-bramkową przewagą lidera Bundesligi.

SG BBM Bietigheim - MKS Zagłębie Lubin 29:19 (16:9)

Bietigheim

Szikora (11/28 - 39 proc.), Dias Moreschi (1/4 - 25 proc.) - Lauenroth, I. Smits 8, X. Smits, 2, Schulze 2, Kudłacz-Gloc 1, Naidzinavicius 1, Dulfer, Snelder 1, Jensen Ostergaard 5, Maidhof 6, Jorgensen 1, Behrend, Mala 1.

Zagłębie

Wąż (0/2), Maliczkiewicz (11/38 - 29 proc.) - Łabuda 3, Grzyb 2, Hartman, Górna 1, Miłek, Drabik, Galińska 7, Zawistowska 1, Kochaniak-Sala 3, Machado Matieli, Noga 1, Milojević.

Sędziowie: Edin Kulović i Cedad Skaljić (Bośnia i Hercegowina)

źródło: MKS Zagłębie Lubin