W niedzielne wczesne południe piłkarki Zagłębia Lubin rozegrały mecz 11. kolejki PGNiG Superligi Kobiet w Koszalinie, gdzie zmierzyły się z Młynami Stoisław. Ostatecznie podopieczne Bożeny Karkut wygrały to spotkanie aż 32:20, pokazując kolejny raz, że w tym roku są maszyną nie do zatrzymania, dopisując kolejne trzy punkty w drodze do mistrzostwa.

Początek spotkania to twarda gra Zagłębia, które nie pozwalało na wiele w ofensywie drużynie gospodyń o czym świadczy chociażby wynik 10:2 w 17 minucie spotkania. Po dwóch karach dla Kingi Grzyb i Patrycji Świerżewskiej, koszalinianki poczuły krew i ostatecznie udało im się odrobić minimalnie straty do Zagłębia, doprowadzając do wyniku 15:8 dla Miedziowych do przerwy. Druga cześć spotkania to niezmiennie bardzo dobra gra podopiecznych Bożeny Karkut, które krok za krokiem wzmacniały swoją przewagę, nie pozwalając na odrabianie strat przez gospodynie. Atak znakomicie funkcjonował, a najbardziej wyrazistą postacią w ataku naszego zespołu była skrzydłowa - Adrianna Górna, która rzuciła osiem bramek w tym spotkaniu, umacniając się tym na pozycji liderki strzelczyń. Drugą bohaterką tegoż spotkania jest po raz kolejny Monika Maliczkiewicz, która obroniła 16 piłek i została wybrana MVP spotkania. Ostatecznie Zagłębie wygrało aż 32:20, co sprawia, że na trzy spotkani w tym roku, wygrało drugi raz dwunastoma bramkami (pierwsze wygrane z Lublinem 29:17).

Kolejny krok w stronę mistrzostwa zrobiony. Bardzo ważne trzy punkty na trudnym terenie, bardzo wysoka wygrana cieszy bardzo mocno. Oby tak dalej. Kolejne spotkanie już w piątek 22go stycznia, gdy Zagłębie podejmie we własnej hali czerwoną latarnie ligi - Ruch Chorzów.

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Zagłębie Lubin 20:32 (8:15)

Młyny Stoisław

Zimny, Filończuk, Krebs - Mączka 6 (4/4), Zagrajek 1, Haric, Wołownyk 1, Kowalik, Rycharska 1 (1/1), Nowicka 1, Smolich 4 (1/1), Borysławska 2, Andrijczuk 4, Somionka.

MKS Zagłębie

Wąż, Maliczkiewicz - Stanisławczyk, Grzyb 5 (0/1), Hartman, Górna 8 (1/1), Drabik 3, Galińska 1, Zawistowska 2, Kochaniak 5 (0/1), Machado Matieli 1, Noga, Belmas, Świerżewska 6, Milojević 1.

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne