W ostatnim meczu przed wylotem do Moskwy na mecz ze Zvienigorodem, piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozegrały awansem mecz 10. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Spotkanie to zakończyło się pewną wygraną naszych zawodniczek 33:20. Zapraszamy do relacji z tego meczu.

Dla Miedziowych konfrontacja ze Startem była generalnym sprawdzianem przed kolejną odsłoną rywalizacji w europejskich pucharach. W sobotę mistrzynie Polski zmierzą się z rosyjską Zwiezdą Zwienigorod, ale najpierw zanotowały pewną wygraną na ligowych parkietach.

Już w ósmej minucie o czas dla swojej drużyny poprosił trener Startu. Elblążanki nie potrafiły znaleźć sposobu na dobrą defensywę i w tym czasie nie miały na koncie żadnej bramki. Miedziowe grały pewnie w obronie i skutecznie w ataku, dzięki czemu rzuciły pięć bramek i rozpoczęły to spotkanie od mocnego uderzenia. Pierwszą bramkę dla Startu zdobyła w dziewiątej minucie Katarzyna Cygan, ale inicjatywa cały czas leżała po stronie mistrzyń Polski. Sztab szkoleniowcy Miedziowych, mając na uwadze mecz w Rosji, rotował składem, a zawodniczki Zagłębia utrzymywały przewagę i do przerwy prowadziły różnicą czterech trafień.

Po zmianie stron lubinianki włączyły piąty bieg – w 37. minucie było już 18:10. Wciąż jak na zawołanie bramki rzucały Kinga Jakubowska i Adrianna Górna, a wynik powiększał się z minuty na minutę. Niespełna kwadrans przed końcem podopieczny Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej prowadziły „dychą” – 24:14. Zawodniczki Startu grały ambitnie, jednak nie potrafiły znaleźć sposobu na rozpędzone mistrzynie Polski. Zagłębie wygrało pewnie i już może myśleć o sobotnim starciu pod Moskwą.

MVP meczu: Adrianna Górna (Zagłębie)

Życzymy również Darii Zawistowskiej oraz Karolinie Kochaniak-Sala szybkiego powrotu do zdrowia!

MKS Zagłębie Lubin – EKS Start Elbląg 33:20 (13:9)

Zagłębie

Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 9, Grzyb 4, Hartman 3, Górna 11, Miłek, Drabik 3, Galińska, Zawistowska, Matieli 1, Noga 2, Milojević.

Start

Pająk, Hypka - Kostuch 1, Choromańska, Dworniczuk, Owczarek 1, Szczepanik 4, Cygan 8, Głębocka, Kopańska 1, Stapurewicz 3, Tarczyluk 2, Żarnoch.

źródło: Własne, MKS Zagłębie Lubin