Koniec sezonu nie oznacza, że Zagłębie odpuszcza sobie dobre granie. Po pięknym meczu, Zagłębie ograło, przy dopingu kibiców w hali Globus, Montex Lublin aż 30:20, udowadniając swoją wyższość w tym sezonie. Zapraszam do relacji z meczu.

Początek spotkania stał pod znakiem przede wszystkim poprzeczkę i słupków. Tylko przez pierwsze 4 minuty, Zagłębie obiło 2 razy poprzeczkę, raz słupek a Montex raz poprzeczkę. Dobre zawody rozgrywały również bramkarki, które od samego początku były pewnymi punktami w swoich zespołach. W 15 minucie spotkania Zagłębie prowadziło 5:6 dla Zagłębia, po bramce Natalii Nosek. Zagłębie starało się odbiegać od rywalek, które jednak potrafiły znajdować sposób na bramkarkę Zagłębia, przede wszystkich z rzutów karnych. Wyszły nawet na prowadzenie 8:7, lecz minutę później to zawodniczki Zagłębia znów prowadziły jednym trafieniem. Wtedy o czas poprosiła trener Monika Marzec, a chwile później Bożena Karkut. Na dwie minuty przed końcem pierwszej części gry był remis 10:10. Końcowy wynik w pierwszej części gry to 11:12 dla Miedziowych.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla Zagłębia. W 6 minut zdobyły cztery bramki, dzięki czemu odjechały gospodyniom na 11:16. Pomimo bramki Natalii Nosek, Zagłębie zdobyło kolejne dwie bramki, wyraźnie podcinając skrzydła Montexowi. Tempo gry Zagłębia wcale nie zwalniało pomimo już dość wysokiego prowadzenia, dzięki czemu w 47 minucie mieliśmy już 15:23 dla Miedziowych. Kolejne minuty to już koncert naszego zespołu przy błędach gospodarzy, dzięki czemu Zagłębie ogrywa Montex po raz czwarty w tym sezonie i wygrywa 20:30!

Brawo dziewczyny! Mistrz, Mistrz - Zagłębie!!!

MKS Perła Lublin - MKS Zagłębie Lubin 20:30 (11:12)

MKS Perła

Razum, Gawlik, Wdowiak - Balsam 6, Szarawaga, Więckowska, Gęga, Królikowska, Tatar, Nocuń 3, Anastacio 4, Nosek, Gadzina, Rosiak 4, Achruk.

MKS Zagłębie

Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka - Stanisławczyk, Grzyb 1, Hartman, Górna 4, Drabik, Galińska 5, Zawistowska 4, Kochaniak 2, Matieli 4, Noga, Świerżewska 8, Milojević 2.

MVP: Joanna Drabik (Zagłębie)

MVP po stronie Montexu: Weronika Gawlik

Teraz czas na piątkowe starcie, znów z Montexem. Liczymy na kolejną wygraną! Tym razem już przy wsparciu licznej grupy kibiców z Lubina, którzy podbudowani złotem naszych zawodniczek, licznie się zapisali na wyjazd.