Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek – Zagłębie Lubin Mistrzem Polski! Piłkarki ręczne są niesamowite! Miedziowe wywalczyły drugi z rzędu, a trzeci w historii złoty medal Mistrzostw Polski i są jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju!

Przed meczem w Koszalinie na sukces liczyły zarówno Młyny Stoisław, jak i MKS Zagłębie. Oba zespoły miały o co grać. Gospodynie musiały bronić swojej pozycji z uwagi na niewielką przewagę nad przedostatnim Startem Elbląg. Miedziowe natomiast, jeśli odniosłyby wygraną, obroniłyby tytuł. A taka sytuacja w historii klubu z Lubina jeszcze nie miała miejsca.

Po ostatnim spotkaniu trenerka Bożena Karkut mówiła, że jej drużyna zagrała słabo, brakowało gry z kontry i łatwych bramek. Tym razem sytuacji stuprocentowych było aż nadto. Cóż jednak z tego, kiedy między słupkami znakomicie spisywała się Natalia Filończuk. Jej koleżanki już tak dobrego dnia jednak nie miały. Nawet rzut karny nie został zamieniony przez miejscowe na bramkę. Po kwadransie było 4:6.

Przy skuteczności Młynów Stoisław na poziomie 38 procent nie da się wygrać zawodów. A już na pewno nie z mistrzem Polski i liderem tabeli PGNiG Superligi Kobiet. W 24. minucie tablica świetlna wskazała już stan 6:13. Znakomicie koszalińską obronę i to dwukrotnie z rzędu oszukała Karolina Kochaniak-Sala. Karkut była spokojna, choć przy linii końcowej nadal starała się instruować swój zespół.

Po pierwszej połowie wszystko wydawało się być już jasne. Zagłębie prowadziło 17:9. Wynik w ostatniej sekundzie przed przerwą ustaliła Patrycja Świerżewska. To tym bardziej cenne, że lubinianki grały wtedy w podwójnym osłabieniu. O 2 mniej miały rozpocząć także drugą część tej rywalizacji.

Dużym błędem byłoby nie wspomnieć w tym meczu o Monice Maliczkiewicz. Bramkarka gości zanotowała naprawdę znakomity występ. Po zmianie stron dała się pokonać dopiero w 36. minucie po próbie Aleksandry Zaleśnej.

Ekipa z Dolnego Śląska nie zwalniała tempa. Nie miała prawa stracić aż 11-bramkowej przewagi w tak krótkim czasie (11:22 w 40. min.). Najwięcej kłopotów koszalińskiej defensywie sprawiała Kochaniak-Sala (7/7). Żadna z rywalek nawet nie zbliżyła się do wyczynu lubińskiej szczypiornistki. Jeśli przez kwadrans drugiej połowy rzuciło się tylko 3 bramki, trudno o dobre statystyki indywidualne.

Młyny Stoisław Koszalin – MKS Zagłębie Lubin 15:33 (9:17)