Poniedziałkowe popołudnie przyniosło nam spotkanie pomiędzy Zagłębiem a Stalą Mielec, w ramach rozgrywek PGNiG Superligi. Po zaciętym spotkaniu, ostatecznie to mielczanie wygrywają po rzutach karnych. Dla podopiecznych Jarosława Hipnera była to trzecia porażka z rzędu po rzutach karnych.

Miedziowi przystępowali do meczu żądni wygranej, po dwóch ostatnich porażkach po rzutach karnych w Piotrkowie Trybunalskim i w derbach z Chrobrym. W mecz weszli bardzo słabo, co by nie mówić, to wynik 2:7 w 13 minucie spotkania to nie jest powód do dumy. Powodem do dumy natomiast była zmiana gry Zagłębia, po czasie wziętym przez Jarosława Hipnera. Wtedy Zagłębie zaczęło swój koncert, który pozwolił na odrobienie strat do mielczan, dzięki czemu zawodnicy schodzili do szatni już tylko przy wyniku 13:14.

Druga połowa na początku znów była trochę pod dyktando Stali, która w 38 minucie prowadziła 16:19. Zagłębie znów musiało odrabiać straty, które znów udało się nadrobić i końcówka meczu była wymianą ciosów. Na 7 sekund przed ostatnią syreną mielczanie prowadzili 29:30, ale rzut Macieja Tokaja w ostatniej sekundzie znalazł drogę do bramki i po raz trzeci z rzędu, podopieczni Jarosława Hipnera musieli mierzyć się w konkursie rzutów karnych, które po raz trzeci z rzędu przegrali. Godnym odnotowania jest fakt, że Jakub Bogacz rzucił w tym spotkaniu 11 bramek dla Miedziowych.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 30:30 (13:14) k.3:4

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 5, Bysiak, Netz, Pawlaczyk, Gębala 2, Duszyński, Tokaj 2, Pietruszko 1, Marciniak 4, Hajnos, Bogacz 11, Drobiecki, Chychykalo 5.

Stal: Andelić, Witkowski, Wiśniewski – Wilk 4, Janyst 1, Mochocki, Kornecki 3, Nowak, Valynstau 1, Chodara, Monczka 8, Petrović 3, Krytski, Wojdak 3, Ivanović 6, Krupa 1.

MVP meczu: Jakub Bogacz (Zagłębie)

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski, Delegat ZPRP: Zbigniew Uszyński