Przed tym spotkaniem nikt realnie nie myślał o zwycięstwie w tym meczu. Ale po pierwszym pojedynku w Lubinie, nikt nie spodziewał się również tak wysokiej porażki. Zagłębie przegrało w Kielcach aż 23:44. Zapraszam do krótkiej relacji ze spotkania.

To nie był mecz Zagłębia.. tak w skrócie można ująć grę i wynik naszego zespołu. Vive z racji luźniejszego tygodnia pozwoliło sobie na odpoczynek takich zawodników jak Tomasz Gębala czy Igor Karacić. Początek spotkania należał bezapelacyjnie do kielczan, którzy prowadzili po dwóch bramkach Karaleka i po jednej Moryty i Surgiela 4:0. Pierwsze trafienie dla Zagłębia zdobył Kamil Netz. Przewaga kielczan w tym meczu rosła z każdą chwilą, co przełożyło się na wynik do przerwy, gdy obydwie drużyny schodziły przy wyniku 23:10 dla mistrzów Polski. Drugą połowę rozpoczęła kolejna czterobramkowa zdobycz gospodarzy, którzy w 34 minucie prowadzili już 27:10. Podopieczni Jarosława Hipnera byli brutalnie kontrowani i obnażani z błędów przez zawodników Tałanta Dujszebajewa, którzy ostatecznie pokonali nasz zespół 44:23.

Kamilowi Drobieckiemu życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na parkiet!

Łomża Vive Kielce - MKS Zagłębie Lubin 44:23 (23:10)

Łomża Vive Kielce:

Kornecki, Wolff  – Vujović 5, Olejniczak 2, Sićko 5, A. Dujshebaev 2, Tournat 3, Kulesh 5, Moryto 6, Surgiel 3, Kaczor 2, Karalek 6, Gudjonsson 5

MKS Zagłębie Lubin:

Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 1, Netz 5, Moryń 2, Pawlaczyk 1, Tokaj 1, Pietruszko 1, Hajnos 1, Bogacz 3, Kupiec 2, Adamski 2, Drobiecki 1, Chychykalo 3

źródło: Własne, PGNiG Superliga