mkszaglebie.pl

Już w trzeciej serii PGNiG Superligi Mężczyzn dojdzie do derbów naszego regionu. W hali RCS Zagłębie podejmować będzie zespół Chrobrego Głogów. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie!

Mecze derbowe na linii Zagłębie – Chrobry od zawsze wybudzają dodatkowe emocje w całym naszym regionie, a szczególnie zainteresowani tymi konfrontacjami są oczywiście zawodnicy i kibice w Lubinie i Głogowie.

Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem do derbowego starcia dojdzie już na początku rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn. Obie drużyny nowy sezon rozpoczęły dobrze i mają na swoim koncie po jednej wygranej w dwóch meczach, Zagłębie dodatkowo ugrało punkt w Piotrkowie Trybunalskim po remisie i przegranej w karnych. Wcześniej lubinianie pokonali na własnym parkiecie Energę MKS Kalisz 27:25. Chrobry wygrał na inaugurację w Kwidzynie, a następnie uległ na własnym parkiecie Gwardii Opole.

Co ciekawe Zagłębie z Chrobrym mierzyło się już na początku okresu przygotowawczego dwukrotnie. Dwa razy wygrali Miedziowi – 30:27 u siebie i 31:26 w Głogowie. Oczywiście były to tylko mecze sparingowe, ale w Lubinie nikt nie ma nic przeciwko powtórzenia któregoś z tych wyników.

Na parkiecie zmierzą się młodość z rutyną. Rutyniarzy jest w Głogowie więcej, a wśród nich Kamil Sadowski, Adam Babicz, Damian Krzysztofik, Krzysztof Tylutki i dobrze znany z Zagłębia Dawid Przysiek. Szkoleniowiec głogowian Vitalij Nat mocno stawia też na dobrze znane twarze z pracy w ZTR-ze Zaporoże, stąd obecność w drużynie Ołeksandra Tilte i Antona Derewiankina.

Jedno jest pewne. Emocji w hali RCS nie zabraknie! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1822
Transmisja: https://emocje.tv/live/435/mks-zaglebie-lubin-ks-spr-chrobry-glogow

 

źródło: zaglebie.lubin.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!