Mecz dwóch drużyn nad którymi zebrały się czarne chmury - choć z różnych powodów, nie brzmi to zachęcająco. Jednak patrząc tylko pod względem sportowym, będzie to interesujące starcie, które może dać utrzymanie w lidze obydwu zespołom. Zapraszam do zapowiedzi spotkania.

Zarówno nasz zespół jak i z Kwidzyna, są uwikłani w swoje własne, lecz z goła odmienne od siebie. O ile w Zagłębiu wiadomo, że forma sportowa i kontuzje paraliżują drugą rundę rozgrywek, to jednak w Kwidzynie te problemy są o wiele poważniejsze. W ostatnich dniach na światło dzienne wyszły problemy finansowe MMTS-u, który stracił znaczną część budżetu, przez co bardzo prawdopodobnym jest, że opuszczą oni Superligę w przyszłym sezonie.

Niemniej jednak, póki nic nie jest wiadome, to zawodnicy z Kwidzyna będą chcieli postawić się Zagłębiu, które będzie za to szukać w końcu przełamania i chcą zdobyć choćby punkt, który sprawi, że nadzieja w drużynie powróci. Ten mecz będzie również drugim starciem między Jarosławem Hipnerem a Bartłomiejem Jaszką, którzy razem trenowali przez trzy sezony szczypiornistów z Lubina, a teraz ich drogi przed sezonem się rozeszły. W pierwszym starciu w naszej hali lepszym okazał się Jaszka, którego zespół pokonał Miedziowych aż 28:19, przełamując się po słabej serii, odbijając się przy okazji z ostatniego miejsca w tabeli. Może teraz czas na wzięcie rewanżu?

Pierwszy gwizdek sędziów tego spotkania zabrzmi w sobotę o godzinie 13. Transmisja na stronie emocje.tv.