W niedzielne popołudnie, zgromadzeni kibice w hali w Piotrkowie Trybunalskim obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie w ramach rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn. Panowie, tak jak nasze panie musieli przełknąć gorycz porażki po rzutach karnych.

Zagłębie na pewno chciało pomścić nasze dziewczyny, które w środę przegrały po rzutach karnych z Piotrcovią, a także chcieli przełamać klątwę hali w Piotrkowie, która nie należy dla nas do najszczęśliwszych. Mecz należał do typowo ,,na styku’’, bramka za bramkę. Po jednej z akcji ratunkowych w obronie, czerwoną kartkę za trzecie dwuminutowe wykluczenie obejrzał nasz zawodnik – Tomasz Pietruszko.

Prowadzenie w tym meczu co chwilę się zmieniało, obydwie drużyny do ostatniej sekundy meczu walczyły o to, by przechylić szalę na swoją korzyść, jednak w 60 minucie, gdy wybrzmiała syrena końcowa meczu, to widniał wynik 32:32.

W rzuty karne bardzo źle weszło Zagłębie, które po dwóch seriach przegrywało już 2:0 i wyciągnięcie tego wyniku na pozytywny było już niemal niemożliwym zadaniem. Niemal nie oznacza, że jest się już na straconej pozycji, ponieważ losy odmienił Patryk Wiącek, który obronił dwa rzuty karne, lecz Maciej Tokaj później zdążył się pomylić i ostatecznie Piotrkowianin pokonał Zagłębie w rzutach karnych 3:2 i to oni zgarnęli dwa punkty, a Zagłębie wraca do Lubina z jednym. Najlepszym strzelcem w Zagłębiu był Marcel Sroczyk, który rzucił w tym meczu 8 bramek.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 32:32 (15:17) k. 3:2

Piotrkowianin: Mihajlević, Kot, Ligarzewski – Mosiołek 6, Matyjasik 6, Jędraszczyk 6, Swat 5, pacześny 4, Sobut 4, Rutkowski 1, Pietruszko 1, Turkowski, Szopa, Tórz, Kaźmierczak, Mastalerz, Pożarek.

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Wiącek – Sroczyk 8, Chychykalo 6, Marciniak 5, Tokaj 4, Kupiec 3, Hajnos 2, Adamski 1, Stankiewicz 1, Bogacz, Netz, Bysiak. Gębala.

Czerwona kartka: Tomasz Pietruszko (3x dwuminutowa kara).

W Piotrkowie Trybunalskim za wszelką cenę chcieliśmy przełamać złą passę wyjazdowych meczów z Piotrkowianinem. Na parkiecie zostawiliśmy kawał serducha i woli walki za co dziękuję całej drużynie. Niestety brak chłodnej głowy w kilku ważnych momentach tego spotkania doprowadził do rzutów karnych, które  jak wiemy są loterią. Gratulacje dla Piotrkowa za zwycięstwo - powiedział po meczu Marek Marciniak.

Mecz w Piotrkowie był bardzo wyrównany, mimo iż do przerwy prowadziliśmy dwoma bramkami. Zespół Piotrkowianina dość szybko odrobił straty i do ostatniej minuty meczu nie było jasne kto wyjdzie z tej potyczki zwycięsko. Niestety w rzutach karnych lepszy okazał się zespół z Piotrkowa Trybunalskiego i to u nich zostały dwa punkty. Zostawiliśmy dużo zdrowia na parkiecie i walczyliśmy do ostatniej sekundy o każdy centymetr boiska, bo naprawdę każdy z nas dał z siebie tyle ile mógł - dodał Tomek Pietruszko

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne, zaglebie.lubin.pl