mkszaglebie.pl

W sobotnie popołudnie dojdzie do Górniczych Derbów pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Lubin. Na pierwsze punkty od lutowego starcia z Piotrkowianinem liczą podopieczni Jarosława Hipnera, którzy zaliczają jeden ze słabszych okresów w ostatnich latach, przegrywając kolejne 7 spotkań. Zapraszam do zapowiedzi spotkania.

Czas na starcie dwóch drużyn na różnych biegunach. Zagłębie od 28go lutego nie wygrało ani jednego spotkania. Zabrzanie natomiast są ostatnio w dobrej formie, wygrali 5 ligowych spotkań z rzędu i są niewątpliwie faworytami tego spotkania. Do tego dochodzą liczne kontuzje w Zagłębiu, które sprawiają, że co mecz trzeba rotować składem, dając często zawodników nie na swoje pozycje. Do Zabrza na pewno nie pojadą Kamil Drobiecki i Maciej Tokaj, nie wiadoma jest jeszcze sytuacja Kamila Netza, Tomasza Pietruszko oraz Stanisława Gębali. 

Jesli chodzi o tabelę, to Górnik aktualnie zajmuje czwarte miejsce, posiadając 45 punktów na swoim koncie. Zagłębie jest natomiast na dziesiątym miejscu z 22 punktami. W ostatnim starciu w listopadzie między tymi zespołami, lepszą drużyną byli Górnicy z Zabrza, którzy wygrali w naszej hali pewnie 20:26. Ostatnia wygrana Zagłębia nad Górnikiem była w 2018 roku, gdy wtedy podopieczni Bartłomieja Jaszki pokonali zabrzan 28:24. O tym, że Zagłębie lubi sprawić niespodziankę, świadczyć może fakt, że wygraliśmy w Puławach z Azotami, a więc nie możemy skazywać podopiecznych Jarosława Hipnera na straconej pozycji. 

Mecz Górnik - Zagłębie już w sobotę o godzinie 15. Transmisje ze spotkania przeprowadzi TVP Sport.

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!