Na sobotnie spotkanie z pewnością nie trzeba było specjalnie motywować zawodników obu ekip. Na parkiecie było sporo ostrej walki, taki widok nie mógł dziwić, stawką był wielki finał.

Wynik spotkania otworzył lewoskrzydłowy Zagłębia Kamil Netz. Niestety wiele dobrego o grze w ataku Zagłębia nie możemy powiedzieć. Podopiecznym Jarosława Hipnera tego dnia ciężko było wypracować dogodną sytuację do rzutu. Obrona w pierwszej połowie funkcjonowała nieźle, przez co Lubinianie pozostawali w kontakcie z przeciwnikiem. W 14 minucie spotkania ostro potraktowany został rozgrywający Zagłębia Mikołaj Kupiec. Sędziowie, po konsultacji, nie zdecydowali się jednak na pokazanie czerwonej kartki. Na dwie minuty, na ławkę kar powędrował Kiryl Kniazeu. W 19 minucie Zagłębie musiało radzić sobie z grą w podwójnym osłabieniu. Nasi zawodnicy przetrwali najtrudniejszy okres, jednak kiedy powrócił jeden z ukaranych zawodników, Tarnowianie dwukrotnie przejęli piłkę i łatwymi rzutami do pustej bramki wysunęli się na trzybramkowe prowadzenie. Taka różnica widoczna była na tablicy wyników również na zakończenie pierwszej połowy. Do przerwy 13:10 dla gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch dobrych interwencji Marcina Schodowskiego, jednak Zagłębie nie potrafiło tego wykorzystać. Pierwszą bramkę po przerwie Lubinianie zdobyli dopiero w 36 minucie. Zagłębie nadal nie potrafiło znaleźć recepty na ostrą obronę Tarnowa, który w 43 minucie prowadził już pięcioma bramkami. Kilka minut później ukarany został Wojciech Dadej, wydawać się mogło, że Lubinianie poczuli krew szybko odrabiając straty. W 48 minucie Zagłębie złapało chwilowy kontakt, gola na 18:17, rzutem do pustej bramki, zdobył Roman Chychykało. Niestety niemoc w ataku trwała do końca meczu. Taki stan rzeczy wykorzystywali gospodarze, skrupulatnie powiększając przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 30:21. W finale wystąpi Grupa Azoty Tarnów i już teraz można powiedzieć, że jest to historyczny sukces tego zespołu.

Grupa Azoty Tarnów 30:21 Zagłębie Lubin

Grupa Azoty: Małecki, Liljestrand, Ciochoń – Tokuda 6, Majewski 6, Wojdan 3, Sanek, Kowalik 1, Wajda 1, Dadej 2, Kużdeba 1, Pedryc, Kniazeu, Mrozowicz 4, Zahirović 3, Yoshida 3

Zagłębie Lubin: Schodowski, Bartosik – Stankiewicz, Netz 4, Moryń, Pawlaczyk, Gębala, Sroczyk, Pietruszko, Marciniak 4, Hajnos 2, Bogacz 2, Kupiec 1, Adamski 2, Drobiecki 4, Chychykało 2

Autor: Jakub Klonowski

źródło: Własne, Jakub Klonowski