Czarna seria w Zagłębiu trwa nadal. Tym razem z Miedziowymi wygrała Grupa Azoty Tarnów, która pewnie pokonała naszą drużynę 26:22. Zagłębie wciąż nie może być pewne utrzymania w PGNiG Superlidze na nowy sezon. Zapraszam do relacji z meczu.

Pierwsze minuty nie obfitowały w zbyt dużą ilość bramek z obydwu stron, ponieważ po 7 minutach mieliśmy wynik tylko 2:2. Pierwszą bramkę z gry nasz zespół zdobył dopiero w 10 minucie spotkania, doprowadzając do wyniku 3:4. Pierwsze dwie minuty w tym spotkaniu minutę później otrzymał Krzysztof Pawlaczyk. Kolejne minuty upływały pod lekką przewagą przyjezdnych z Tarnowa, którzy wykorzystywali dość często błędy naszego zespołu, dzięki czemu w 20 minucie gry prowadzili już 7:10. O pierwszy czas w tym meczu poprosił Jarosław Hipner. Końcowe minuty tej połowy to próba dogonienia gości, która ostatecznie zakończyła się odrobieniem tylko jednej bramki. Na przerwę obydwie drużyny schodziły przy wyniku 10:12.

Druga połowa zaczęła się od błędów w ataku z obydwu stron. Tarnowianie za wszelką cenę chcieli utrzymać swoje prowadzenie, co udawało im się od samego początku. W 37 minucie gry mieliśmy wynik 12:15. Kolejne dwie bramki padły łupem gości i o drugi czas w tym meczu poprosił trener Zagłębia. Sytuacja Miedziowych komplikowała się coraz mocniej. Pomimo tego, goście powoli śrubowali nadal swoją przewagę, prowadząc w 45 minucie już 14:20. Kolejne minuty to nadal próby dojścia do Azotów, jednak dojście na trzy trafienia to maks, na jaki stać było dotychczas naszych zawodników w tej połowie. Na 5 minut przed końcem meczu goście czuli się już pewni zwycięstwa, prowadząc 17:23 i mając kolejną akcje przed sobą. Tarnowianie zdobyli kolejne dwie bramki, po czym o ostatni czas w tym meczu poprosił Jarosław Hipner. Na koniec meczu Zagłębie zdobyło cztery bramki, dzięki czemu wynik nie wyglądał tak sromotnie. Ostateczny wynik tego spotkania to 22:26, po bardzo słabym spotkaniu naszego zespołu.

MKS Zagłębie Lubin – Grupa Azoty Tarnów 22:26 (10:12)

Zagłębie

Schodowski, Bartosik, Wiącek – Stankiewicz 3, Moryń 2, Pawlaczyk 2, Sroczyk 3, Pietruszko, Marciniak 2, Hajnos 1, Bogacz 3, Kupiec 2, Adamski, Chychykalo 4.

Grupa Azoty

Małecki, Liljestrand – Tokuda 8, Majewski, Wojdan 5, Sanek 2, Wajda, Dadej 6, Cichoń, Kużdeba 3, Perdyc, Mróz, Kniazieu 1, Mrozowicz, Klamrzyński, Yoshida 1.

źródło: Własne