mkszaglebie.pl

Goniliśmy zespół z Tarnowa, były zrywy, ale to nie wystarczyło, aby zdobyć dziś chociaż punkt. Przegrywamy ważne spotkanie z Grupą Azoty Unią Tarnów i nasz dorobek punktowy nie ulega zmianie. Dziś goście wygrali w hali RCS czterema bramkami – 29:25 (13:11). Zapraszamy do zapoznania się z klubową relacją z tego spotkania.

Pierwsze minuty to uważna gra w obronie z obu stron, co sprawiło, że na pierwszą bramkę musieliśmy trochę poczekać. Wynik otworzył Taras Minotskyi z Tarnowa i wówczas posypały się kolejne trafienia. Zagłębie wyszło na prowadzenie 2:1, ale w piętnastej minucie było już 4:7. Lubinianie zaliczyli przestój, a katem Miedziowych okazał się w tym czasie duet Minotskyi – Mrozowicz, który zdobył łącznie sześć bramek. Tym samym Zagłębie już od początku musiało odrabiać straty i przede wszystkim poprawić skuteczność, aby ten cel osiągnąć. W 19. minucie gospodarze złapali kontakt – 7:8, ale to wciąż goście byli na nieznacznym prowadzeniu. Lubinianie gonili rywali, ale ta sztuka przed przerwą im się nie udała i to Grupa Azoty Unia Tarnów prowadziła po pierwszych dwóch kwadransach 13:11.

Zagłębie dobrze weszło w drugą połowę i wykorzystało grę w przewadze szybko doprowadzając do remisu po 13. Kolejne bramki rzucał Marek Marciniak, jednak goście wciąż nie oddawali prowadzenia. Mało tego, znów odskoczyli rywalom i na kwadrans przed końcem byli w dużo lepszej sytuacji, prowadząc 20:16. Lubinianie mieli spore problemy w ofensywie, długo konstruowali akcje, ale niewiele z tego wynikało. Do czasu. Zagłębie w końcu się obudziło i zaczęło grać skutecznie, pewnie i z wiarą w swoje umiejętności, a w bramce dobrze prezentował się prezentował się najmłodszy z golkiperów, Miłosz Byczek. Osiem minut przed końcem Miedzowi wrócili do gry, gdyż od rywali byli gorsi tylko o jedno trafienie. Było 23:24 i... Tarnów znów zaczął „odjeżdżać”. Tym razem na dobre, bo utrzymał prowadzenie do końca, zdobywając niezwykle cenne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty.

MVP meczu: Taras Minotskyi (Grupa Azoty Unia Tarnów)

MKS Zagłębie Lubin – Grupa Azoty Unia Tarnów 25:29 (11:13)

Zagłębie

Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 2, Moryń 1, Gębala 1, Sroczyk 4, Pietruszko 1, Marciniak 7, Hajnos 1, Bogacz 3, Drozdalski 3, Adamski, Drobiecki 1, Iskra, Chychykalo 1.

Unia

Liljestrand, Małecki – Sikora, Wojdan 3, Sanek 1, Yoshida 1, Matsuura 1, Bushkou 1, Dadej 6, Kużdeba 5, Pinda, Kaźmierczak, Minotskyi 8, Mrozowicz 3.

źródło: zaglebie.lubin.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!