Podopieczni Jarosława Hipnera podejmują dziś Pogoń Szczecin. Będzie to kolejny z meczów za przysłowiowe sześć punktów, bo obydwie drużyny będą chciały za wszelką cenę odbić się w tabeli ligowej. Zapraszamy do zapowiedzi meczu.

Zagłębie ma sześć punktów, Pogoń trzy. Obydwie drużyny chcą się odbić w tabeli i uciec od Stali Mielec, która jeszcze punktów nie zdobyła. Co to oznacza? Oznacza to, że będzie to bardzo wyrównane i siłowe starcie pomiędzy dwoma drużynami na podobnym poziomie sportowym. Mecze z Pogonią zawsze przynosiły spore emocje i tak powinno być i dzisiejszego wieczoru.

Miedziowi przed w poprzednim meczu wysoko przegrali w Płocku 21:34, natomiast drużyna Pogoni uległa Unii Tarnów 21:27 we własnej hali. Jedyne trzy punkty na swoim koncie szczecinianie zapisali sobie po wygranej 30:27 w Mielcu z outsiderem ligi. Zagłębie natomiast zanotowało wygrane 25:23 nad Stalą i 32:26 z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

W poprzednim sezonie Zagłębie pokonało Pogoń w Szczecinie 32:30, natomiast w starciu w hali RCS wyraźnie lepsza była już Pogoń, która pewnie pokonała podopiecznych Jarosława Hipnera 31:29, lecz niski wynik końcowy można bardziej zawdzięczać już braku większych ambicji w grze Pogoni w końcowych minutach meczu.

Starcie pomiędzy Zagłębiem a Pogonią juz dziś o g. 20:00. Zapraszamy zatem na mecz zarówno naszych Pań jak i Panów!