W niedzielne południe dojdzie do starcia Zagłębia Lubin z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Będzie to starcie dwóch drużyn na podobnych poziomach, co zwiastuje emocjonujące spotkanie. Zapraszam do zapowiedzi tego meczu.

Przyjezdni z Piotrkowa Trybunalskiego, póki co są największą niespodzianką tego sezonu. W dotychczasowych trzech spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa - z Wybrzeżem Gdańsk, Stalą Mielec i Unią Tarnów, dzięki czemu przed tą kolejką zajmowali trzecie miejsce, ustępując tylko poprzez różnice bramek Wiśle Płock oraz Vive Kielce. Zagłębie natomiast ma na swoim koncie trzy punkty po wygranej w pierwszej kolejce ze Stalą Mielec. Do tego doszły dwie porażki - z Unią Tarnów 27:28 i z Azotami Puławy przed tygodniem 27:36.

Podopieczni Jarosława Hipnera będą chcieli przełamać się na niełatwym, lecz w miarę dobrze leżącym im przeciwniku w ostatnich latach. Spotkania w województwie łódzkim są rozgrywane z rożnym efektem, natomiast pojedynki w lubińskiej hali, tak jak to dzisiejsze starcie, zazwyczaj kończyło się wygraną Miedziowych. Ostatni raz bowiem Piotrkowianin pokonał Zagłębie w 2016 roku, gdy przyjezdni pokonali zespół prowadzony przez Pawła Nocha 26:24.

Ostatnie starcie pomiędzy Zagłębiem Lubin a Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski miało miejsce 28 lutego, gdy w naszej hali gospodarze wygrali 24:19. Jak będzie tym razem? Mecz o tzw. sześć punktów już o 12:15 w hali lubińskiego RCS. Osób, które nie mogą przybyć na hale, zapraszamy do oglądania zawodów w TVP Sport.

26.09.2021 g. 12:15

MKS ZAGŁĘBIE LUBIN - PIOTRKOWIANIN PIOTRKÓW TRYBUNALSKI