Przed szczypiornistami Zagłębia Lubin ostatni domowy mecz w tym roku kalendarzowym. Do Lubina zawita MMTS Kwidzyn. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

Podopieczni Jarosława Hipnera rozegrają w tym roku jeszcze dwa mecze. Obydwa z rywalami z Pomorza. Pierwsze z nich to domowe starcie z MMTS-em Kwidzyn, a za tydzień zakończenie roku w Gdańsku przeciwko Wybrzeżu. Dla lubinian będzie to szansa na kolejne punkty w tym sezonie, ponieważ jeśli spojrzymy na statystyki, to 10/10 zdobytych punktów miało miejsce w hali lubińskiego RCS. Będzie to również szansa na odbicie się od dołu tabeli, ponieważ aktualnie nasz zespół zajmuje niskie dwunaste miejsce. Na szczęście przewaga nad ostatnimi drużynami jest bezpieczna, ale każdy punkt będzie na wagę złota i spokojnego bytu w PGNiG Superlidze.

Piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn jeszcze do niedawna byli jedną ze znaczących sił w Polsce, zdobywając nawet brązowe medale. Jednak poprzedni sezon i ten nie nawiązują już do tych czasów. Dość powiedzieć, że było bardzo blisko, by kwidzynian w obecnym sezonie nie oglądać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystko za sprawą odejścia sponsorów z klubu, a tylko dodatkowe wsparcie miasta pozwoliło utrzymać klub na powierzchni, pomimo ogłoszonej kilka dni wcześniej decyzji o rozwiązaniu klubu po zakończeniu rozgrywek.

W tym sezonie Kwidzyn zdobyło dotychczas 17 punktów, dzięki czemu plasuje się na 7 miejscu w tabeli. Zagłębie z 10 punktami zajmuje 12 lokatę. W poprzednim sezonie, tak jak w tym roku, tak i w poprzednim przed końcem rundy, kwidzynianie pewnie wygrali w Lubinie 19:27, a w meczu na Pomorzu padł remis 24:24, lecz w karnych lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:3. Lubinianie po raz ostatni wygrali z kwidzynianami niemal równo dwa lata temu, bo 4 grudnia 2019 roku. Wtedy to nasi szczypiorniści wygrali we własnej hali 27:24.

Do niedawna obydwa zespoły były sąsiadami w tabeli. Jednak w trzech ostatnich meczach nasi rywale wygrali trzykrotnie: dwukrotnie za trzy punkty i raz po karnych z Unią Tarnów. Wygrali także przede wszystkim bardzo ważne dla ich kibiców derby z Wybrzeżem Gdańsk, które będzie ostatnim rywalem Zagłębia w tym roku. Podopieczni Jarosława Hipnera na trzy punkty czekają od 15 października i wygranej z Pogonią Szczecin 32:24. W ostatnim czasie zdobyliśmy tylko punkt, po karnych z Chrobrym Głogów, lecz na pewno w żadnym ze spotkań, które mimo, że przegrane, to jednak pozostawiały dobry obraz gry naszej drużyny.

Spotkanie Zagłębia Lubin z MMTS-em Kwidzyn już w mikołajki 6 grudnia o godz. 19:00 w hali lubińskiego RCS. Zapraszamy serdecznie!

źródło: Własne