Dziś w siedzibie ZPRP w Warszawie odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Zagłębie zmierzy się w nim z Grupą Azoty Tarnów.

W grze o puchar pozostały już tylko cztery zespoły. Z ćwierćfinałów awansowały drużyny Zagłębie Lubin i Grupa Azoty Tarnów, które pokonały odpowiednio Azoty Puławy 31:30 i Torus Wybrzeże Gdańsk 30:29. Łomża Vive Kielce i Orlen Wisła Płock do gry wkraczają od półfinałów, ponieważ taki przywilej przyświeca zespołom grającym w europejskich pucharach.

Losowanie było bardzo łaskawe dla Zagłębia i Tarnowian, ponieważ starcia z Wisłą i Vive dla obydwu drużyn zakończyłyby się pewnymi przegranymi raczej, gdyż są hegemonami polskich rozgrywek. Jednakże Zagłębie staje przed ogromną szansą na awans do finału pucharu Polski po wielu latach. Taka szansa może się nie powtórzyć długi czas.

Tarnowianie natomiast są teoretycznie słabszym zespołem, który poprzedni sezon tylko dzięki pandemii nie zakończył w pierwszej lidze, a utrzymał się w PGNiG Superlidze. Ten sezon jest lepszy, Zagłębie wygrało w Tarnowie ligowe starcie 26:24 pod koniec listopada. Czas na powtórkę dobrego rezultatu. Spotkanie odbędzie się 17 marca.

Pary półfinałowe:

Grupa Azoty Tarnów – MKS Zagłębie Lubin