Po meczu naszych szczypiornistek, do boju ruszą zespoły Zagłębia i Sandra-Spa Pogoni Szczecin, którzy zmierzą się w ramach 21. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Zagłębie zamierza w końcu odkuć się za swoją ostatnią formę. Zapraszam do zapowiedzi spotkania.

Powiedzieć, że Zagłębie w ostatnim czasie jest w beznadziejnej formie, to jak nic nie powiedzieć. Podopieczni Jarosława Hipnera są w wyraźnym dołku, do tego dochodzą kontuzje, które wykluczają poszczególnych zawodników z danego meczu. W ostatnich derbach z kontuzją zszedł Kamil Netz, który nie wiadomo, czy wystąpi w dzisiejszym meczu. Do tego grona należy dołączyć Kamila Drobieckiego, który na pewno nie zagra i niepewna sytuacja jest Stanisława Gębali i Tomasza Pietruszki, którzy nie grali już w Głogowie. Ostatnie punkty jakie zdobył nasz zespół, to było starcie z Piotrkowianinem 28go lutego, gdy pokonaliśmy rywali 24:19. Od tamtego czasu trwa fatalna seria już sześciu spotkań bez wygranej.

Jeśli chodzi o przyjezdnych, to ostatnie dwa mecze zakończyły się ich zwycięstwami. Wygrali 23:24 w Kwidzyniu, a w ostatnim meczu wygrali 30:24 z gwardzistami z Opola. Podbudowani tymi wynikami na pewno będą chcieli iść za ciosem i zdobyć kolejne punkty w naszej hali. W ostatnim starciu, które odbyło się w Szczecinie, nasz zespół pokonał Pogoń 30:32. Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby dziś znów pokonać szczecinian. Ostatnie mecze między tymi drużynami w naszej hali, zarówno w lidze jak i w pucharze Polski rok temu, nasz zespół schodzi z punktami. Ostatni raz Pogoń wygrała w Lubinie w 2016 roku.

Początek spotkania o godzinie 18.