mkszaglebie.pl

W okrojonym składzie przystąpiła do spotkania w Zabrzu ekipa Jarosława Hipnera. Trzynastoosobowy skład miał powalczyć o niespodziankę w starciu z faworyzowanymi zawodnika Górnika. Ostatecznie po walce, zwłaszcza w drugiej połowie, to gospodarze wygrali spotkanie 28:24.

Początek spotkania należał do ścisłe wyrównanych. Pierwsze trzy bramki dla gospodarzy rzucili byli zawodnicy Zagłębia - Bartłomiej Tomczak oraz Krystian Bondzior. W 10 minucie gry mieliśmy wynik 5:5, ale po tym szybkie cztery kontry sprawiły, że Górnik odjechał naszym szczypiornistom na cztery trafienia. W dalszej części pierwszej połowy Zagłębie starało się dotrzymywać kroku gospodarzom, lecz masa prostych błędów z naszej strony i dobra dyspozycja w bramce Marcina Schodowskiego sprawiła, że wynik nie ulegał znaczącym zmianom. Końcowy wynik po pierwszej połowie to 18:12.

Druga połowa to poprawa w grze Zagłębia. Gospodarze zaczęli popełniać więcej błędów, co powoli zaczęli wykorzystywać nasi szczypiorniści. Pomimo początkowych minut i wyrównanej grze, to w okolicach 50 minuty gry nasz zespół doskoczył do gospodarzy na 22:24, lecz nie udało się ostatecznie całkowicie doskoczyć do rywali i Górnicy końcówkę spotkania zagrali na większym spokoju, ostatecznie wygrywając spotkanie z Zagłębiem 28:24. Dla naszego zespołu była to 8. porażka z rzędu. Kolejne starcie już za tydzień z Grupą Azoty Tarnów, z którymi przegraliśmy w półfinale pucharu Polski. 

NMC Górnik Zabrze - MKS Zagłębie Lubin 28:24 (18:12)

Górnik

Galia, Skrzyniarz, Kazimier - Daćko, Tomczak, Dudkowski, Bondzior, Sluijters, Pawelec, Krawczyk, Kondratiuk, Gogola, Bushkou, Adamuszek, Bis, Łyżwa

Zagłębie

Schodowski, Wiącek, Bartosik - Pietruszko, Bogacz, Hajnos, Kupiec, Stankiewicz, Adamski, Sroczyk, Chychykalo, Pawlaczyk, Moryń

 

źródło: Własne

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!