mkszaglebie.pl

19. seria PGNiG Superligi Mężczyzn zakończy się w Szczecinie. Właśnie tam nasza męska drużyna zagra jeden z najważniejszych meczów w obecnym sezonie. Naprzeciw siebie staną przedostatnia i ostatnia drużyna rozgrywek. Zapraszamy na klubową zapowiedź tego starcia.

Niestety, czarny scenariusz stał się ostatnio faktem i po ostatniej serii zamykamy ligową stawkę. Mało tego, Zagłębie jest jedyną drużyną w 2022 roku, która jeszcze nie punktowała, a miała ku temu aż sześć okazji, wliczając mecz PGNiG Pucharu Polski.

Jeszcze niedawno Zagłębie plasowało się w okolicach dziesiątego miejsca, teraz zajmuje czternastą pozycję. Sytuacja jest zła, jednak nie dramatyczna. Do przedostatniej Pogoni Szczecin Miedziowi tracą tylko jeden punkt, tak samo jak do znajdującej się na bezpiecznej pozycji Handball Stali Mielec.

Sytuacja w tabeli nie do końca oddaje formy lubinian, którzy w obecnym sezonie mieli sporo meczów „na styku”, które kończyły się nieznaczną wygraną rywali. Zazwyczaj szale zwycięstwa w tych meczach przechylały się w ostatnich minutach, które Miedziowym po prostu nie wychodziły, z czego korzystali przeciwnicy.

- Mieliśmy wiele wyrównanych meczów, ale przegrywaliśmy końcówki i myślę, że to one w głównej mierze sprawiły, iż nasze morale spadły i przez to znaleźliśmy się w obecnej sytuacji – mówi kapitan Zagłębia, Stanisław Gębala.

W Lubinie wszyscy wierzą, iż mecz z Pogonią będzie przełomowy, jednak zawodników Zagłębia czeka trudne zadanie. Szczecinianie, którzy jeszcze niedawno zamykali ligową stawkę zaczęli w końcu wygrywać i włączyli się do gry o utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Dziś miejsca na błędy po obu stronach nie będzie. Przegrana w tym arcyważnym spotkaniu może kosztować bardzo wiele.

Początek dzisiejszego meczu o godzinie 19:45. Transmisja w TVP Sport, na sport.tvp.pl, w aplikacji mobilne oraz pod tym linkiem.

źródło: zaglebie.lubin.pl

KONKURS TYPERA

mkszaglebie.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z MKSZaglebie.pl. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (0)Brak komentarzy!