W końcu! Tak mogą rzec zawodnicy i kibice Zagłębia. Nasi szczypiorniści pokonali dziś Torus Wybrzeże Gdańsk 28:24, dzięki czemu wygrali pierwsze spotkanie od 28 lutego. Zapraszam do krótkiej relacji z tego spotkania.

Początek spotkania należał do Zagłębia, którzy szybko odjechali swoim przeciwnikom, prowadząc w spotkaniu od razu 3:6. Jednak błędów znów nie ustrzegli się nasi zawodnicy, co zaczęli skrzętnie wykorzystywać zawodnicy z Gdańska, którzy doprowadzili do remisu 12:12. Z takim wynikiem obydwie drużyny schodziły na przerwę. W drugiej połowie Zagłębie znów wyszło wysoko na gospodarzy, lecz jeśli prowadzili to często doprowadzali gdańszczanie do remisu. Jednak różnice zrobiło trzech naszych zawodników - z 50% skutecznością w bramce bronił Marcin Schodowski, a duet naszych skrzydłowych Hajnos-Marciniak nie pomylili się ani razu, co ostatecznie przełożyło się na wygraną naszego zespołu w Gdańsku 24:28.

Zagłębie przełamuje się po 10 meczach bez wygranej. Brawo panowie!

Torus Wybrzeże Gdańsk – MKS Zagłębie Lubin 24:28 (12:12)