Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozegrali w weekend turniej memoriałowy im. Zdzisława Woźniaka, który odbył się w Legnicy. W gronie uczestników turnieju oprócz Zagłębia i gospodarzy – Siódemki Legnica, udział wzięły również Olimpia Grodków i AZS Zielona G.

W sobotnim półfinale, podopieczni Jarosława Hipnera pokonali AZS Zielona Góra 35:30, najlepszym strzelcem Zagłębia w tym meczu był Marek Marciniak, który rzucił 11 bramek. W Drugim meczu turnieju Siódemka Legnica pokonała Olimpię Grodków 26:17, dzięki czemu legniczanie spotkali się z Zagłębiem w niedzielnym finale. Mecz finałowy obnażył wiele słabości i pokazał ile nauki czeka jeszcze odmieniony skład legniczan, którzy w poprzednim sezonie byli rewelacją rozgrywek Pucharu Polski i ,,Miedziowi” wygrali pewnie - 38:28. MVP meczu finału został bramkarz Zagłębia – Marcin Schodowski, a najlepszymi strzelcami w ekipie z Lubina zostali – Marciniak i Bogacz, którzy rzucili Siódemce – po 7 bramek. Dzięki łącznie 18 bramkom w 2 meczach, Marek Marciniak został MVP całego turnieju.

Tabela końcowa memoriału:

1. MKS Zagłębie Lubin

2. Siódemka Legnica

3. AZS Zielona Góra

4. Olimpia Grodków

Zagłębie Lubin – AZS Zielona Góra 35:30 (13:16)

Zagłębie: Wiącek, Schodowski, Bartosik – Bogacz 4, Chychykalo 2, Drobiecki, Duszyński, Gębala, Hajnos 4, Marciniak 11, Netz 5, Pawlaczyk 1, Pietruszko, Kupiec 3, Bysiak 1, Sroczyk 4, Stankiewicz, Adamski.

MVP: Mikołaj Kupiec (Zagłębie)

Mecz o 1. miejsce: Siódemka Miedź Legnica – Zagłębie Lubin 28:38 (12:22)

Zagłębie: Schodowski – Chychykalo 3, Netz 4, Stankiewicz 4, Pawlaczyk 3, Duszyński 1, Pietruszko 2, Marciniak 7, Hajnos 5, Bogacz 7, Kupiec, Adamski, Drobiecki, Sroczyk, Gębala 1, Bysiak 1.

MVP: Marcin Schodowski (Zagłębie)

Autor: Patryk Olszak

źródło: Własne, zaglebie.lubin.pl