Po emocjach wczorajszego meczu, w hali RCS w Lubinie wyszły na parkiet męskie ekipy Zagłębia Lubin oraz Górnika Zabrze. W końcowym rozrachunku to zabrzanie ostatecznie zgarnęli trzy punkty, wygrywając pewnie 20:26.

Początek meczu jednak należał do Zagłębia, które w początkowej fazie meczu potrafiło doprowadzić do wyniku 7:3. Później gra Miedziowych wyraźnie zaczęła się sypać, co bezpardonowo zaczął wykorzystywać Górnik, pierw doganiając wynik, by niedługo później wyjść na prowadzenie, które jak się później okazało już do końca spotkania nie oddali. Koniec pierwszej połowy i na tablicy widniał wynik 11:12 dla przyjezdnych.

Druga połowa to mocne otwarcie Górnika, który zdobył pierwsze trzy bramki w tej połowie. Potem pomimo ambitnej walki, nie udało się zbliżyć do zabrzan na bliżej niż 2 trafienia różnicy, tracąc pod koniec spotkania już 5/6 bramek, co poskutkowało ostatecznie przegraną w górniczym starciu 20:26. Wynik ten pozostawia duży niedosyt patrząc na początek meczu jak i ogólnie pierwszą połowę spotkania. MVP spotkania został były bramkarz Miedziowych, aktualnie gracz Górnika - Jakub Skrzyniarz.

MKS Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 20:26 (11:12)