Sobotni wieczór przyniesie spotkanie 12 kolejki PGNiG Superligi mężczyzn, gdzie w Opolu miejscowa Gwardia zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Obydwie drużyny ostatnie swoje spotkania przegrali i to z tą samą drużyną, stąd będą chcieli odkuć się w najbliższym spotkaniu.

Zagłębie ostatnio przegrało w fatalnym stylu z MMTS-em Kwidzyn, tak samo Gwardia Opole, która przegrała z nimi po rzutach karnych. Obydwa zespoły będą szukać odbicia się w tabeli i w zdobyciu kolejnych trzech punktów do swojego dorobku. Gwardziści dzięki ilości zdobytych punktów są aktualnie na trzecim miejscu, lecz należy pamiętać o tym, że wiele zespołów przez pandemie ma rozegranych mniej meczy niż opolanie jak i Zagłębie.

W ostatnich latach Gwardia częściej wygrywała, jednakże Zagłębie potrafiło niejednokrotnie wygrywać z opolanami. W lutym podczas ostatniego meczu między tymi ekipami, Gwardia pokonała Zagłębie u siebie 36:31, a niespełna miesiąc wcześniej Zagłębie we własnej hali pokonało opolan w ramach pucharu Polski po karnych. Już w sobotę szansa jest na ważne trzy punkty do tabeli rozgrywek, które po wpadce z Kwidzynem będą niewątpliwie bardzo potrzebne.

Mecz w Opolu już w sobotę o 19:15. Transmisja w TVP Opole na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport.

Autor: Patryk Olszak